şükela:  tümü | bugün
  • kitap alırken bir yayınevinden muhakkak iki kitap alıyorum. almayı planladığım kitapların biri sel yayıncılıktan biri yapı kredi yayınlarından örneğin. yanlarına aynı yayınevinden birer tane daha ekliyorum muhakkak. 2sel,2yky almak zorundayım. yalnız kalmamalılar gibi. it is weird.
  • yolda yürürken ışığı yanan ve perdesi açık olan evlerin içine bakıyorum. kendimi onların yerine koyuyor ve yaptığımın ayıp olduğunu düşünüyorum ama farklı hayatları görme dürtüme engel olamıyorum. evin duvarlarına, mobilyalarına, ışığına, o evde yaşayan insanların televizyonda ne izlediklerine bakıyorum ve nasıl bir hayat sürdüklerini hayal ediyorum.
  • telefonda herhangi bir uygulamanın uyarısının yanması. hepsi sönük olmalı varsa sadece yeni uyarı yanabilir. evet.
  • işini iyi yapan insana cebimdeki tüm parayı bahşiş olarak veririm içim acımaz. manavın bilinçli olarak poşete bir tane çürük domates attığını hissetsem tezgahı yikabilirim.
  • o gün bitirdiğim kitabın üzerine başka kitap okuyamıyorum, öncekini bir süre daha yaşamak istiyorum resmen.
  • bir ara alacağım kitapları not alır, listeler, yazardım. sonra hep yazıp hiç alamadığımı fark edince bıraktım.
  • temizlik takıntım. bu beni yoracak derecede büyük bir hadisedir. şahsen hergün kullandığım kimyasallarla kafası güzel bir şekilde geziyorum.

ayrıca misafirliğe giderken beyaz çorap giyip gittiğim evin halılarının ve yerlerinin ne derece temiz olduğunu test ediyorum. bu ve bunun gibi bir sürü temizlik testi takıntım var. durumdan çok rahatsızım ama elimde değil. hastalık gibi birşey.
  • sevdiklerime ulasamayinca bir sürü senaryo yazmam.
    whatsapp gibi mecralarda iletilmezse bir de uzun sureler bir mesajim, ne oldu acaba, iyi midir, sorun mu vardir diye dusunmek.

aslinda takinti degil bu, her an bir olayin vuku buldugu ulkemizde bence minimum endise budur hatta. kazara yasadigimiz dusunulurse hele.
  • -mail gelir gelmez okuduktan sonra ilgili klasöre atmak
    -telefonda herhangi bir uygulamada bildirim bırakmamak
    -arabanın benzini çeyrek depo kalınca benzin almak
    ... vazgeçtim çok varmış kendimden tiksindim. hayatı kendime neden bu kadar zorlaştırıyorum acaba?