şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kitap alırken bir yayınevinden muhakkak iki kitap alıyorum. almayı planladığım kitapların biri sel yayıncılıktan biri yapı kredi yayınlarından örneğin. yanlarına aynı yayınevinden birer tane daha ekliyorum muhakkak. 2sel,2yky almak zorundayım. yalnız kalmamalılar gibi. it is weird.
  • yolda yürürken ışığı yanan ve perdesi açık olan evlerin içine bakıyorum. kendimi onların yerine koyuyor ve yaptığımın ayıp olduğunu düşünüyorum ama farklı hayatları görme dürtüme engel olamıyorum. evin duvarlarına, mobilyalarına, ışığına, o evde yaşayan insanların televizyonda ne izlediklerine bakıyorum ve nasıl bir hayat sürdüklerini hayal ediyorum.
  • banyoda duş jeli kullanamamak. evet bildiğin o palmoliveler falan girmez evime. ben saf hacı şakir banyo hamamı sabununu kullanmayı seviyorum. o koku var ya o koku olmazsa banyo yaptığımı veya duş aldığımı hissedemiyorum, temizlendiğimi de hissedemiyorum. köpürecek o sabun köpür köpür misler gibi. sonra da pür-i pak çıkacaksın o banyodan. duş jeli nedir amk öyle vıcık vıcık keseye dök köpürtmüş. dökerken yarısı dökülüyor zaten. yapay kimyasallarla dolu, aptal saptal kokular hiç haz etmem. saf ve doğal banyo sabunları dururken çok saçma bunları kullanmak. ayrıca da bunları kullanmak aşırı kıllanmaya sebebiyet verebiliyor bilginiz olsun. *
  • telefonda herhangi bir uygulamanın uyarısının yanması. hepsi sönük olmalı varsa sadece yeni uyarı yanabilir. evet.
  • işini iyi yapan insana cebimdeki tüm parayı bahşiş olarak veririm içim acımaz. manavın bilinçli olarak poşete bir tane çürük domates attığını hissetsem tezgahı yikabilirim.
  • o gün bitirdiğim kitabın üzerine başka kitap okuyamıyorum, öncekini bir süre daha yaşamak istiyorum resmen.
  • bir ara alacağım kitapları not alır, listeler, yazardım. sonra hep yazıp hiç alamadığımı fark edince bıraktım.
  • sevdiklerime ulasamayinca bir sürü senaryo yazmam.
    whatsapp gibi mecralarda iletilmezse bir de uzun sureler bir mesajim, ne oldu acaba, iyi midir, sorun mu vardir diye dusunmek.

aslinda takinti degil bu, her an bir olayin vuku buldugu ulkemizde bence minimum endise budur hatta. kazara yasadigimiz dusunulurse hele.
  • tv ses ayarını asla tek sayıda bırakamamak” cevabıyla ankete katılıyorum. 12, 14, 8, 46 bak ne güzel sayılar bunlar. 16 varken 17 olur mu hiç.