şükela:  tümü | bugün
  • yazarların şimdiye kadar uyumayı başardığı en sıradışı yerlerdir.

valla yalan olmasın daha sigara yasağının olmadığı zamanlarda, kahvehanede derbi izlerken uyumuşluğum vardır benim. nasıl tatlı tatlı bastırmıştı o duman kütlesi arasında anlatamam. o 5-10 dakikalık uyku bana 7 saatlik kaliteli bir uyku gibi gelmişti.
  • opel combonun bagajında, babamın içi boş, ayakkabı bile yok la düşün parasızlıığı, ayakkabı kutularıyla koyun koyuna uyumuştuk.
  • new york john f. kennedy havaalanı. aslında buraya kadar her şey normaldi de, çevrem açık ara bomboşken, uyandığımda kendimi yaklaşık 100 kişilik bağıra çağıra konuşan latinonun arasında bulunca çok şaşırmıştım. ve sanırım uzunca bir süre de sesten rahatsız olmadan uyumuştum.
  • hücum yeleğinin ön ceplerinde bulunan iki el bombasıyla beraber, muhtelif dağ zirveleri. insan gençken ne kadar cesur oluyormuş.
    (bkz: komando)
  • salonda ki tekli koltuk. o küçücük yer rahat gelmis olucak ki 15.30 gibi basladigim uyuma eylemini ertesi sabah 8.30 da sonlandirdim.
  • (bkz: fundamentals)
    ikinci yarısında komple uyumuştum.
  • ehliyet sınavında uyumuştum. direksiyon sınavı değil tabii ki yazılı sınav. direksiyonda uyusam efsane olurmuş yalnız, düşündüm de.

edit:
    *bir keresinde parkta uyumuştum.
    *küçüklüğümde hyundai h100 panelvanın arkasında uyuya uyuya izmir'den istanbul'a gitmişliğim var.
    *iskenderun'da, 13 saatlik yolculuğun ardından yorgun argın otobüsten inince yakındaki parkta ağacın dibine uzanıp uyumuştum (ayakkapları çıkarın ama).
    *ağır bir dersin çıkışında kampüste güneş alan bir banka yatıp uyumuştum.
    *geceden uykusuz olduğum bir gün şehir içi banliyö treninde iki son durak arasını birkaç sefer gidip gelmiştim. evet bildiniz, uyuyarak.
    *bir kere de dışarıda kalmış caminin ayakkabılığında uyumuştum.

hiç sahip çıkanım olmamış mı bu ne lan böyle? :/
  • kayseri havalimanı mescidi

hava alanında çalışıyorken gece yarısı uçuşlarından sonra eve dönecek bir ulaşım aracı olmadığı için hava alanının mescidinde çok uyudum.

edit: imla
  • 15 yaşıdaki beyinsizliğimle arkadaşımın doğumgününde 2 su bardağı viskiyi "ben işte böyle içerim ulan" deyip fondip yapmam sonucu uyuduğum yerler.

evin kanepesinde, halısında, küvetinde, holünde, sonra apartman bahçesindeki çimlerin üzerinde, arkadaşımın annesinin arabasında, bizim arabada, sedyede ve nihayet "hangi yıldayız!?" diye höykürerek uyandığım yatağımda.
  • corolla ön kaputunun üstü.