• serdar ortaç'ı ıssız bir adaya götürmek ve geri getirmemek.
  • apartmanda yapılacak yönetim kurulu toplantısını trollemek istiyorum. evet ulan istiyorum. bir ay önce taşındığım apartmanın yıllık yönetim kurulu toplantısı varmış, artık işsiz güçsüz bütün gün evde oturduğumdan mıdır nedir, yaş ortalaması 97.5 olan yönetim kurulu tarafından günde üç vakit rahatsız ediliyorum. haftaya yapılacak yıllık genel kurula katılmam, seçimde kendileri lehine oy vermem ve yönetimi ibra etmek için oy kullanmam isteniyor. en son artık dün gece de telefon gelince bir delirir gibi oldum.

o toplantıyı trollemek istiyorum.

önce söz alacağım, ''sizleri, evet necati bey sizi, ibra etmiyorum, hatta itham ediyorum'' diyerek ateşli bir konuşma yapacağım, sonra da başkanlığa adaylığımı koyacağım. dirseklere kadar sıvadığım beyaz cem uzan gömleğimle kürsüye çıkacağım, işaret ve baş parmağımı birleştirdiğim sağ elimi sallaya sallaya oy isteyeceğim. yapacağım bunu. üstüne birini hedef seçip ''sus sen terbiyesiz'' diyeceğim. olmadı ''bırakın gelsin hele, gel hele gel gel'' diye final yapacağım.

toplantı çıkışında en az üç kalp krizi bekliyorum. ama yani yeter. burama - çenemi gösteriyorum şu an - kadar geldi. sonunda yeni bir troll doğacak.
  • troll olup şuursuzca yardırmak istiyorum ama beni takip eden çok aklıbaşında ve saygıdeğer badilerim var, onlara ayıp olur diye yapamıyorum.
    yedek hesap alıp gizli gizli oradan yardırayım diyorum ama kim bilir kaç sene sonra yazar yaparlar.
    gerçi biri de zaten gizli troll'lük yaptığımı söyledi...
  • sabah istediğim saatte kalkıp, akşam istediğim saatte yatmak,
    işe gitmemek ama para kazanmak.

bu ara çok tembelim ben tembelim tembelim tembelim...
  • - evi barkı satmak, gayrı menkul ve eşya namına birşey bırakmayıp her şeyi nakite çevirmek.
    - boşanmak.
    - tek bir sırt çantası ve kedimle türkiye'den çıkıp izlanda ya da grönland'a yerleşmek.
    - kitap yazmak.
    - latince öğrenmek.
    - teleskop almak.
    - piano çalmayı öğrenmek.

yann tiersen - mother's journey

bach - g minor

evgeny grinko - valse
  • erken yatıp erken kalkmak üç yumurtayı sütle çırpmak istiyorum bazı bazı

olmuyor
  • bir maganda kursununa hedef olmadan eve varabilmek.

(bkz: 12 mayıs 2012 fenerbahçe galatasaray maçı)
  • böyle gözlerimi belli bir noktaya sabitleyip saatlerce oturasım, ardından dizlerimi karnıma çekip ağlayarak uyuyasım, bir daha da uyanmayasım var.
  • dün kızımla tartıştık, sonra o arkadaşıyla buluşmaya gitti. gece de orada kalacaktı zaten. o gittikten bir saat kadar sonra ben de dışarı çıktım, maksadım markete gitmekti. yolda bundan vazgeçtim. uzun bir ring turu attım mahallede. atm'lerin önünden geçerken ihtiyacım yokken para çektim, hatta kredi kartından çektim. neden bilmiyorum, saniyelik bir karardı. parayı çektikten sonra evde o gece yalnız olacağımı düşündüm. o sıra otobüs durağına geldim. bir yere gitmek de aklımda yoktu. yine de beklemeye başladım. biri sigara yakıyordu, bir tane de ben rica ettim. yaktım, içtim. derin nefeslerle içtim. tam söndürdüm ki terminal otobüsü geldi, sıraya girdim. terminale gidip, pamukkale'nin ilk seferi nereye gidiyorsa oraya gitmek istedim. belki bir tanıdığımın olduğu şehir olabilirdi bu, gider bu gece orada kalır, sabah dönerim dedim. tanıdığın olmadığı bir yerse, 1-2 saat terminalde takılır, sonra dönerim diye düşündüm.

geri dönmek istemediğimi fark ettim, ama gidecek bir yerim de yoktu. o an insan kaldıramayacaktım. bunları o kadar hızlı düşündüm ki, sıra bana geldiğinde tam binecekken gerisin geri döndüm. eve girdim. nefes nefese kalmıştım.

keşke demekte haz etmiyorum. keşke gitseydim.
hesabın var mı? giriş yap