şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çamaşır kurutma makinesi

lüksün kelime anlamı, bir evde bu varsa o evde ay sonunu kara kara düşünen adam yoktur. net.
  • acil durumlar için evin bir kenarında 8-10 bin tl'yi boşta tutmak. ama dolar filan olarak tutuyorsanız ruhunuz fakirdir.

yiyecek içecek yazanlar var, oğlum siz ne pis boğazsınız nefsinizi köreltecek kadar yiyin için. fazlasına gerek yok. hergün baklava yesen 3 gün dayanırsın.
  • kendi disinda birine faydasi olmak, sadece ailesine, esine, dostuna degil hic tanimadigin birine de icinden geldigi icin maddi-manevi yardimda bulunmak.
  • kendine ve sevdiklerine ayırabilecek zamanın olup olmamasıdır. sevdiklerine zaman ayırabilme özgürlüğünün olup olmamasıdır.
  • her gün işten eve giderken 3 bira alabilen insan bence zengindir. mesela ben zenginim kendi hesabıma göre. tam bir sefa pezevengiyim. fakir adamın sefası olur mu hiç?

bir de bu 8'li, 250 ml'lik coca cola paketleri oluyor ya, mesela ondan alınca da çok zengin hissediyorum kendimi. galiba zenginim ben ya, şimdi düşününce yine zengin hissettim kendimi. zengin olmak çok kolay olm, niye abartıyonuz bu kadar?
  • bi' mekanı havaya uçurmak için zippo çakmağı feda etmektir.

zippo lan bu nereye atıyorsun öyle. eş dost çarpmasın diye cepten çıkarmıyoruz adam önce sigarasını yakıyor sonra 'yakarım lan bu gezegeni' diyip fırlatıyor koskoca zippoyu.

velhasıl zenginlik güzel şey efenim.
  • kafayı yastığa koyar koymaz endişesiz, tasasız horul horul uyumaktır. o milyon dolarları yönetenler rahat uyuyamadıktan sonra zengin olmuşlar ne fayda!
  • 2 kız çocuğum olacak öncelikle, biri sarışına yakın kumral olacak, diğeride esmer siyah sacli.
    çok güzel olmayan bir eşim olacak, ama muhabbeti saracak herşeyden önce, zeki olmalı ve birbirimize sadık olmalıyız elbette.
    sonra bahçeli bir ev, bahçeli ev çünkü bahçesinde sebze-meyve yetiştireceğim çiçek sevmem ben,
    bahçeli evim iett durağına yakın olmalı, çünkü hayal ettiğim zenginlikte lüks araç yok maalesef,
    aylik akbil var.
  • maddiyattan öte maneviyat doyumu içermesi gerektiğine inandığım kıstastır.

1-sağlıklı bir benden ve ruh,
    2-sevdiğin ve sevildiğin insanlarla sahip olmak,
    3-ay sonunu getirebilecek kadar para

sağlıklı değilsem, yanımda o parayı beraber harcayabileceğim sevdiğim insanlar yoksa tirilyoner olsam kaç yazar?
  • boğazda bir mekana gidip havyar yemek bana göre. filmlerde hep zenginler yapıyor.