• birilerinin düşünmesi için birilerinin yazması lazım. işte bu nedenle sözlük yazarlığının boş insan işi olduğunu düşünmüyorum. o boş insan denilen kişilerden yeri geldiğinde çok şey öğrenirsiniz. hayatınızın gidişatını olumlu yönde etkileyebilirler ve yine hayatınıza çok şey katabilirler. en azından benim için öyle oldu. o yüzden sağ olsunlar, var olsunlar.

ne demiş schopenhauer; ''boş eller, işleyen kafaları yaratır.''
  • maaşı olmasa çekilecek şey değil : ekmek parası işte.
  • sözlük yazarlığı boş insan işi değil de buna zaman ayırabilen insan işi demek daha doğru olur.
    boş insan dediniz mi olay farklı şekillerde anlaşılabilir. bu sözlükte çok değerli yazarlar var.. bizim yandaş medyamız bu yazarların eline su bile dökemez, tırnağının ucu bile olamaz.. çünkü dürüst değiller..
    köşe yazarları ülkemizde canının istediği gibi gerçekleri yazamaz. ama sözlük yazarları yazar..
    gündemde olan bir konuyu kendimce sentezleyip doğru sonuca ulaşabilmek için ana kaynağım ekşi sözlüktür. ekşi sözlük yazarları ne demiş?.. konuya nasıl yaklaşmışlar?. bunları okurum, incelerim..
    bizim gazetelerin alayı ağız birliği etmişçesine aynı şeyleri söyleyip dururlar. toplum üzerinde algı operasyonu yaparlar.. tabii bu yazarlara birileri sürekli ayar verir durur. gerçek susturulmuştur, birilerinin borazanlığını yapar dururlar..
    kendilerinden çok şey öğrendiğim değerli ekşi sözlük yazarlarına buradan teşekkür ediyorum, minnettarım..
    tabii trollük edip, ezenlerin yanında olan kötü niyetli sözlük yazarları da yok değil..
    yaşım gereği yakını göremiyorum ama kötü niyetli birini görmesem de kilometrelerce uzaktan kokusunu derhal alırım.. kralın sofrasında soytarı olacağıma , halkın kavgasında eşkiya olurum. her insan önce vicdanına sonra yaratıcına hesap verebilmeli.. herkes bir gün nalları dikecek unutmamalı.. bu gezegende 3 kuruş menfaat için kendini satıp boktan bir insan olarak ölmemeli kişi..

iyi ki varsın, ekşi sözlük..
  • elde ettiğim bilimsel bulgular neticesinde gerçekliğini an itibariyle kabullendiğim durumsal.

günde 20-30 dk uğrayıp 3-5 entry karalayanlardan ziyade iş-okul dışında kalan çoğu vaktini sözlükte harcayan insanlar için geçerli bir durum.

düşünsenize olm, boş vaktinizde sözlükte yazmaktan daha iyi bir seçeneğiniz yok.

ciddi ciddi sözlüğün durumuna üzülmeler, sayfalar dolusu entry girip insanlara bir şeyler anlatmaya çalışmalar falan.

bir de bununla övünen, kendini toplumdan ayrıksı, aydın ve aşmış olarak gören tipler var.

ne bileyim, insan üzülüyor.

bir nevi kaybedenler kulübü aslında.
  • üniversite yıllarımda yazar olmuşken çalışmaya başladıgım dönemde hesabımı hatta tam nickimi bile unutup yıllar sonra istifa edince buralara geri dönmüş olmam bu tezi destekliyor sanırım :)
hesabın var mı? giriş yap