şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dinamik ve 2000'den fazla yazari olan sozluklerde dunyanin en zahmetli i$lerinden biri..
 • statunuzu degistirdiklerinde diger pek cok yonetimden farkli olarak sizi nedenlerinden haberdar etmek gibi bir kaygi tasimayan yonetimdir. nedenini bilmiyorsaniz nedeni nedenini bilmiyor olmanizdir diye dusunur bu yonetim bicimi. alinan onca reklamin bu kadar okunmasi, bu kadar okunmasinin da bu kadar yazilmasi oldugunu unutur, dolayisiyla bu kadar yazan insanlara boyleyken boyle guzel kardesim demez bu yonetim.
 • bunca insanın önemsediği ve belki de benim gibi pek çok kişinin hayatının en önemli şeyleri arasına koyduğu sözlüğü bir ilkokul piyesinin sahnesi yaptılar. aynı ilkokul üç espri anlayayışıyla, insanların endişenmeleriyle dalga geçip bir güzel eğlendiler.

  sözlük içi mesajlaşmalarında sergiledikleri saygısız ve karşıdakini aptal yerine koyma tavırlarını burada da ayyuka çıkardılar. genel olarak mesajlardaki bu aşağılayıcı tavırla kendi karşılaştıklarımdan örnekler vermem sanırım formata aykırı. ama olan biten butonundaki duyuruların bir kısmı "bunu da anlayamıyorsanız, salağın önde gidenisiniz" tavrını açıkca sergilemektedir. son olayın açıklamasında da "ulan koca ticari kuruluş, site nasıl çalınır? aptal mısınız?" şeklinde bir tavırla yapılacak. ve buna ihtimal veren, bu karışıklıkları ciddiye alıp sözlüğe bir şeyler mi oluyor endişesini yaşayan (ve evet sözlük yönetimi kadar zeki ve bilgili olmayan) insanları aşağılayan, çok esprili bir sıfat yakıştırılacak. artık mezelerde tedirgin sazan mı olur, kefal mi bilinmez.

  yapılan espriyi anlayamayanın zekasının düşük olduğu açıklanınca tabii kimse "yoo ben anlamadım. site sahibi olma işleri nelerle ilgilidir, nasıl kurallar ve yasalarla bağlanmıştır bilmiyorum. site sahibi siteden uzaklaştırılabilir mi, emin değilim. üstelik, bütün bunları bilsem bile espri sandığınız şeyi de hiç komik bulmuyorum." diyemeyecektir. çünkü kimse sadece zeki insanların gördüğü ve çok beğendiği o çok güzel elbiseyi görmediğini itiraf edemeyecektir.

  evet, herkesin aptal olduğunu ve bizden ne kadar da üstün zekalı olduğunuzu bir kere daha kanıtladınız. bizim de sözlüğe bir şeyler olunca endişeye kapılıp etrafta salak salak dolanıp endişelenen tipler olduğumuzu, her yalana inanabilecek kadar cahil ve aptal sözlük bağımlıları olduğumuzu ispatladınız. umarım iyi eğlenmişsinizdir.

  aylar sonra gelen edit: amma kızmışım lan.
 • şaka maka cidden aralarından su sızmayan ekip.(burda yazar sözlük yönetimine sesleniyor)
  sen tut bir piyes hazırla, bunu uygulamaya koy günlerce, yönetimden kimse açık vermesin, hakikaten büyük başarı.
  hayvanı, moderatoru, praetoru editoru derken yirmi kisilik bir yonetimden bahsediyoruz.
  bir de derler ki iki kişinin bildiği sır değildir diye. yirmi be yirmi, yuh.
 • 8 ocak 2007 itibariyle sevgi pıtırcıklarına dönüşmüş ekip.
  -ne de güzel anlaşıyorlar, elleme hanım çocuklara, sessiz sessiz oynuyorlar işte.

  (bkz: ben de oynayabilir miyim)(bkz: ağbi)
 • headquarter olarak kullandiklari bina bakirkoy'dedir.
 • torik gibi candir.
 • kim ne derse desin hep hakli olan candir.
 • sözlük piyesinin ikinci perdesini hanimiş butonuyla sahneleyen yönetim.

  ssg: gerrain sen bi tane buton yap ismi hanimiş olsun, teo sen de butona "badişim, canım" cümleleri ekle
  gerrain: tamam abi
  guru: peki ben ne yapacağım?
  ssg: sen sadece butona bas

  (bkz: #10416382)
 • önüme kedi mamasi getirse yiyecegim cancis.