şükela:  tümü | bugün
  • 40 bin dolar diyerek ilk taşı atmış bulunuyorum.
  • silkelenecek keriz sayısını arttırmanın en iyi yolu bitcoin şu kadar olacak diyerek yatırımcı toplamaktır.

yardımcı olalım, 1m dolar.
  • imf ve fed 2018'de yeni adımlar atabilir bu yüzden bitcoin ve altcoinlere ne olacağını kestirmek zor fakat gidişat değişmezse 48-50 bin dolara kadar yolu var. bu size uçuk gelmiş olabilir doğrudur bana da uçuk geliyordu. geçen sene bu günlerde bitcoin 1000 dolara yaklaşırken girdiğim şu entrye bakın (bkz: #65046795) o gün bana sene sonu bitcoin 15 bin dolar olacak deselerdi o kadar da değil derdim ama oldu işte 15 kat değerlendi. yani seneye 3 kat değerlenmesi şaşırılacak bir şey değil.

ayrıca konunun cahili arkadaşlar artık şunu aşın kimsenin yatırımcı toplama amacı yok. siktiri boktan paranızı yatırın şu kadar olacak diyen de yok. günlük hacmi 20 milyar doları bulan bitcoin'e tüm sözlük parasını yatırsa %1'lik oynama bile olmaz.
  • 12500 dolar.
  • 1$ - 400.000$ aralığını yaptığım uzun analizler sonucu saptamış bulunuyorum. yatırım yapacaklar bu rakamları göz önünde bulundurarak yatırımlarını yapsınlar. herkese bol kazançlar.
  • bitcoin'in ciddi ciddi milyon dolar seviyesine ulaşacağını zanneden gerzeklerin olduğunu görüyoruz üzülerek.

ulan dünyada dolaşımda olan para ne kadar? sırf bitcoin için alın elinize çok haneli bir hesap makinası da hesaplayın 23 milyon çarpı 1 milyon ne yapıyor. bu gerzeklere göre dünyanın tüm paraları tedavülden kalkacak bir tek bitcoin ve türevleri kalacak olmalı.

bitcoinin sonu gelince dinyanın tüm hırslı gerzekleri dilenmeye başlayacaklar. bunların servetlerini üstüne geçiren balinalar ve borsalar da bunları köle yapacak. alın size distopya.

edit: buradaki kaynağa göre dolaşımdaki toplam para 80,9 trilyon dolara tekabül ediyormuş. anlamanız için toplam para ile sadece bitcoin 1 milyon dolar olursa oluşacak parayı alt alta yazalım.

mevcut: 80,900,000,000,000 dolar
    bitcoin : 23,000,000,000,000 dolar
    altcoin : 23,000,000,000,000 dolar (toplamı hadi en fazla bu kadar olsun)

böyle bir şey mümkün mü?

hasiktiriniz.
  • ülke bankaları kullanım aracı olarak görüp görmemesine bağlı olarak değişiklik gösterir. eğer bu şekilde giderse en fazla 40k-60k $ seviyelerinde kapatır 2018'i.
  • 31 aralık 2028 tahminimi vereyim ben:
    0 dolar
  • yav he tüm türkiye piyasasının bile etkisi gayet kısıtlı kalacakken, buradan keriz silkelemeye yarayacak tahminlermiş.
  • ya 2000 $ civarı ya da 60.000 $ civarı.