şükela:  tümü | bugün
  • son derece merak ettiğim yöntemlerdir.. biz ailece;

- nefes tutma yarışması
    - en uzun havada kalma yarışması
    - 2 nin katlarını çarpa çarpa en yüksek sayıya kim ulasacak yarismasi(2, 4, 8, 16, 32, 64, 128, 256.. gibi)

seklinde amaçsız islerle uğraşıyoruz..

ne olur lan ne olur yardim edin ne yapıyorsunuz nasıl kafayi yemediniz, hepiniz mi xanax alıyorsunuz lan adiler..
  • olmayan bir şeyi koruyamadığım için bu uğurda çabalamayı yıllar önce bıraktım. kendimi olduğum gibi (deli) olarak kabullendim. hayat böyle daha güzel ve kesinlikle çok daha kolay.
  • ailem olmadığı için tüm yarışmaları ben kazanıyorum.
    bağlama ve kemaneyi geliştirmeye çalışıyorum.

t: değişik koruma yöntemleri.
  • (bkz: udemy)
  • evde 2 tane kopegim var, uzun uzun sohbet ediyoruz hayata dair, ben anlatıyorum onlar dinliyor, sonra ben susuyorum, onlar susuyor, laf lafı açıyor, aşırı mutlu sipalar bu aralar sürekli evde ve birlikteyiz diye, neden çişe cikarmiyorsun artik diye soracak oluyorlar, vakti gelince anlarsiniz yavrum, su an cok erken diye geçiştiriyorum..

sonra eşim var, ikimizde de duygu durum bozuklugu had safhada; sabah kavga ediyor, küsüp aglama krizleri gecirip ayri odalara çekiliyoruz, öğleden sonra barisip kumrulara dönüşüyoruz..

firsat buldukca ahmet hakan izleyip; sordugu zeka üstü sorular karsisinda saskinligimiz gizleyemeyip, yine de halimize sukrediyoruz..
  • mutlaka her gün müzik dinlemeye özen gösteriyorum. klasik müzik sakinleştirir.

daha önce yazamadığım hikayeleri beynimde çeviriyorum, farklı sonlar, gidişatlar ekliyorum.

binbir gece masalları dinliyorum. youtube'da var.

bilgisayardan oyunlar oynuyorum.

ailemle görüntülü sohbet ediyorum. ( anladığım kadarı ile bu sizi kapsamayacak.)

kitap okumanızı tavsiye edebilirim, ne olursa. neyden keyif alıyorsanız.

ailedeki bireylerin her biri sıra sıra bir hikaye anlatabilir. ( babam her zaman beni oyalamak için bunu kullanırdı küçükken.)

babannem ile oynadığım, onun beş taş dediği güzel bir oyun vardı. kağıdın üstüne çizgilerini çizer nohut ve fasülye ile oynardık. internetten bulabilirsiniz.

aklıma gelenler bunlar, geldikçe editlerim.
    son olarak;

iki gün evvel, ateşim vardı başım dönüyordu haberleri takip etmekten stres olmuştum. kafam kalkmıyordu. en büyük tavsiyem, haberleri buradan takip edin, insanlar az ve öz bir şekilde ne olup bittiyse yazıyor zaten. sağ olsunlar var olsunlar.
  • hesap değiştirmeyi unutmuşsun birader.
  • - bisikletle dolaşmak.
    - çok müzik dinlemek.
    - düzenli spor yapmak.
    - erkek erkeğe olduğumuz whatsapp gruplarımızda seviyesiz muhabbetler döndürmek.
    - gelirimden fazla harcamayarak, borçlanmamak.
    - gün batımını zaman zaman seyretmek.
    - kadın milletini anlamaya çalışmamak.