şükela:  tümü | bugün
  • yazılarını okurken hayran kaldığım çok kıymetli yazarlar var onları tenzih ederek, linç edilmeyi de göze alarak bu tesbiti buraya bırakıyorum. son günlerde cumali ceber ve metin hara üzerinden sözlük yazarlarının verdiği tepkiler üzerine bu yazıyı yazmaya karar verdim. biz eleştiri ile hakareti birbirine karıştırıyoruz.
    evet cumali ceber iğrenç bir deneme( sinema demeye dilim varmıyor) ancak bunun gibi yüzlerce leş film var sinemada. çılgın dersaneler, kolpaçinolar, sucu kamil diye sinema var lan bu ülkede ayşen gruda oynuyor üstelik. keşke onur ünlü, zeki demirkubuz, falan gibi adamlar çoğalsa. emrah kaman'a bayılıyordum kardeş payında, iyi gözlemci diye düşünüyorum ama son filmini(acı aşk) izlediyseniz eminim sizde hayal kırıklığına uğramışsınızdır, üstelik cem yılmaz el verdiği halde olmamış. bu cumali ceber'i canlandıran kişi de biliyor filminin leş olduğunu, ancak bu adama böyle bir teklif sunulmuş, eminim aramızda çok sayı da senaryo yazan, yazmayı deneyenler vardır. ama bir süre sonra kimseye ulaşamayınca vazgeçmek zorunda kalmıştır. bu adam işte sizin yapamadığınızı yapmış ve film çekmiş, en başta dediğim gibi kendi de biliyor şener şen ile bir filmde oynayamayacağını, bu film sayesinde bir kenan imirzalıoğlu olamayacağını da biliyor. ama eline böyle bir fırsat geçince değerlendirmiş. tıpkı sizin bizim yapacağımız gibi.

gelelim metin hara'ya adam o veya bu şekilde adrina lima ile bir hafta takıldı. ister aşk deyin isterse reklam bu adam türkiye'de kıvanç tatlıtuğ, beyaz, ali ağaoğlu'nun bile arzulayacağı bir kadınla bir hafta takıldı. bugün eski sevgilisine döndü haberi üzerine metin hara başlığına üşüşmüş ergenler, ne oldu laa boynuzlandın mı falan yazmışlar. aynı cumali ceber olayında olduğu gibi adriana lima ile 5 dakika çay içme şansınız olsa hanginiz hayır der? bu adam bunu yaptı diye eleştiriliyor sözlük ahalisince.

cumali ceber'i eleştirmeye bende varım ama maymun'a benziyor, beyin yok vs. gibi şeylere karşıyım.

tanım: eleştiri ile hakareti ayırt edemiyor oluşumuz.