şükela:  tümü | bugün
  • bir insan bir saniye bile kendini dinlemeye tahammül edemez mi? sürekli bir şeylerle meşgulum. rahat durmuyor, sürekli hareket halindeyim. sanki kafamın içinde iki granit silindir değirmen taşı birbiri etrafında kıvılcımlar saçarak dönüyor, aç sırtlan gibi öğütecek bişeyler arıyor.

bir süredir çok geç saatlerde uyanıyorum. işe giderken yapmadığım akrobasi kalmıyor. eskiden efendi bir adamdım aslında. işteyken sigara içmek için asansörle beş kat aşağıya inmem gerekiyor. aşağıda üç tane kedi var. aylardır sevişiyoruz. son zamanlarda artan samimiyetle sevmelerım biraz can yakmaya evirildi sanırım, severken kedilerin kulaklarını çekiştirip acıtmayın, haftalardır besleyip kucağınızda saatlerce uyumuş bile olsalar allah yarattı demez basarlar patiyi. it! sizin için yönetimle papaz oldum ortalığı ayağa kaldırmıştım.

aylardır öğle yemeği yemiyorum. ticket' ımda dört bin tl birikmiş. önceki gün ofis arkadaşlarım bunu fark etti ve sürmedi bugün öğlen cezamı kestiler. 500 tl hesap ödettiler. siz siz olun ticket bakiyenizi paylaşmayın.

akşam dönüş trafiği ölüm. çok aksiyon yapamıyorsun. yapabildiğin en büyük atraksiyon burun karıştırmak. diyeceğim o ki bu hareketi senede bir bile yapsanız yakalanabiliyorsunuz. işgüzar ablalar var sürekli ayna dikizleyen, dik dik bakarlar şerit değişip yanlarına geldiğinizde. "demin burnunu karıştırıyorduni aynada gördüm sefil iğrenç yaratık" der gibi bakarlar. napacağını şaşırısrsın. ya da o an bana öyle geldi bilmiyorum.

bu yaz denize doymak, cebab-ı allah'ın yarattığı bütün nimetlerden istifade etmek üzere kendime söz verdim. her cuma gecesi strese giriyorum, çünkü ertesi güne her hafta absürd bir plan oluyor. aylardır hafta içi kalkmadığım saatlerde hafta sonlarında ayakta oluyorum.

misal şu an saat 5:02, altıncı biramı içiyorum ve yarın sabah saat 10 gibi ayakta olmam gerekiyor ve işin güzel tarafı plan sürpriz. misal bu haftasonu planlar kuzende. yarın dese ki 1000km yol gidecez. gidecez yani.

bbc podcastlarıyla uyumaktan bilinçaltım çöplüğe döndü. tuhaf rüyalar görüyorum. önceki gün rüyamda leibniz at üstünde koşarken entropi nutuğu çekiyordu. iç asya bozkırlarında yağız atımla koşuyorum sahne harika, sarılmışım atımın yelelerine, rüzgarla yarışıyorum. bi baktım mistır leibniz hemen yanımda benle beraber koşuyor, elinde numune bir içten yanmalı motor, sübaplar pistonlar hareket ediyor, turbo şarj, krank mili. sanki bütün motor bloğu şeffaf olmuş izliyorum. ak sakalları rüzgarda savruluyor ve elinde şeffaf motor bloğu bağırıyor: "order and disorder! ordeeerrr and disordeerrrr!" kaçıyorum inatla peşimden geliyor. baktım kaçamayacağım. dedim bi siktir sör mistır libniz. mızrağımla kafasına vurdum attan düştü hendeğe yuvarlandı, çamura bulandı. sanırım düşerken atın nalları hayalarına geldi yuvarlanırken bir anda leibniz metamorfoza uğradı ve haşmetlü hünkarımıza dönüştü. öfkeden köpüyor arkamdan böğürüyordu: "sen kimsin! sen kimsiin ya!"

kabus gibiydi. yazasım bitti. gideyim uyuyayım bari.
  • iki gündür evimi bir karasinekle paylaşıyorum. şimdiye kadar hiçbir rahatsızlık vermedi. birkaç kez yakalamaya yeltendim, ama motor tepkileri mükemmel, atletik bir yaratık, lanet bir doğal seçilim harikası. bu gen harikası milyonlarca yıl daha yaşamayı, dışarı çıkıp diğer sineklerle çatır çutur sevişip genlerini yayması gerekiyor, lakin evdeki tek çıkış üst odanın balkon penceresi, ama iki gün oldu hala bulamadı. salak diyeceğim, ama değil cin gibi. konarken hiç görmedim uçuyor hep. dün gece mutfakta baya bir cebelleştik, konmuyor bi yere hibinah, konsa yakalayacağım salacağım dışarı. vicdan yaptım ha.

deminden beri monitöre konup konup uşuyor. bi dakka. sanırım bu sefer yakalayacağım.

koridor lambasında kondu, beni gördü şimşek gibi uçtu saklandı. arıyorum. yok lanet olsun. 10dk geçti.

bi sorti daha atayım.

15 dakikadır arıyorum gene yok. her köşeye baktım. iki gündür evde sıkıştı kaldı, yarını çıkaramaz bu ölür açlıktan.

sevgili olimpik kara sinek, önümüzdeki haftasonu seni elektrik süpürgesinin haznesinde tozlar arasında ölü olarak görmek istemiyorum. direnme bana.

bi sorti daha attım. yok.

açtım bütün camları, kapadım bütün ışıkları. umarım çıkışı bulur.
  • (bkz: #93456199)

kumralım yakışıklıyım taliplerimi bekliyorum *.