şükela:  tümü | bugün
2039 entry daha
  • ısrarla tesadüfler anlatılan konu. tesadüfler doğaüstü olay değil aq yeter heyecanla yeni bişey yazılmış okuyorum yine tesadüf anlatılmış
  • dere kenarında gördüğüm yengecin yanına gittiğimde durup gözlerini bana dikip kıskaçlarını birleştirip indirerek beni selamlaması. hayatımın en özel anlarından birinin bir yengeç tarafından yaratılması başka bir güzellik.
  • yaklaşık 2 sene önce annem ankara'ya yanıma gelmişti. beraber market alışverişi yaptık. portakal da almıştık. neyse akşam oldu. ben 3-4 tane portakalı koydum tabağa dedim annemle tv izlerken yeriz. ilk portakalı kestim. 2. portakalı elime alınca birden çocukluğumdaki bir şey aklıma geldi. anne dedim çocukken kan portakalı satılırdı hani böyle kıpkırmızı olurdu. şimdi hiçbir yerde yok onlardan. keşke yine olsaydı da alsaydık bak nasıl canım çekti dedim ve elimdeki portakalı ortadan ikiye kestim. bir baktım portakal kıpkırmızı.

bildiğin şoka girdim ve garip bir şekilde gözlerim doldu o anda. o günden sonra baya loto oynadım. hep de böyle temennilerde bulundum ama neredeyse 10 hafta üst üste tek bir rakamı bile denk getirememişliğim var. başıma gelen ilginç olaylar bile yeme içme üzerine.
  • az önce bir alışveriş yaptım. 6-7 parça bir şey aldım. aldığım ürünlerin bazılarının fiyatına bakmamıştım. daha önce aldığım ürünler de değildi. kasa sırasında iken aklıma "acaba ne kadar tuttu" dedikten sonraki 2-3 saniye içinde zihnimde 6,71 euro rakamı belirdi. sıram gelip ödememi yapana kadar unutmuşum tahmin yaptığımı. hesaplanırken birden aklıma geldi. kasa ekranına baktığımda bir ara 6,71 euro gördüm ama hemen 8 küsur euroya çevrildi. 1 saniye içinde rakamın hatalı olduğunu, yanlışlıkla iki ürün geçildiğini, biri silindiğinde tekrar benim zihnimde beliren rakamın ortaya çıkacağını düşündüm kendimden çok emin bir şekilde. gerçekten de 1 sn sonra kasiyer son eklenen ürünü sildi ve kasa ekranında benim 2-3 dk içinde rassal olarak içime doğan rakam belirdi:

6 euro 71 cent.

normalde elimdeki malzemenin 5 ila 8 euro arası bir şey olması makul olurdu, ama ben aradaki 300 centlik skalada resmen nokta atışı yapmışım. yani kabaca 300'de 1 ihtimaldi bulma ihtimalim. çok spesifik bir rakamdı, nasıl tahmin edebildim bilemiyorum.
  • geçen yolda yürüyordum adamın bi kalp krizi geçirdi öldü. allah canını filan aldı herhalde, bayağı doğaüstüydü yani.
  • bu gün ankara'da bir ticari taksi kavşaktan dönerken sağa sinyal verdi. şu yaşıma geldim bundan daha doğaüstü ( bu da ne demekse )bi olaya şahit olmadım. stop
  • 2001 senesinde kayınçom ile birlikte bir köy mezarlığından geçerken yaşanandır.

şimdi "cahil" falan diyecekleri baştan uyarayım ben üniversite mezunuyum. öz kardeşler üniversitesi'nin akışkanlar mekaniği bölümünden mezun oldum inşallah marmara üniversitesi'ne atanıp büyük resmi göreceğim ve kemalist zulümden bahsedeceğim. neyse konu ben değilim. konu paranormal olaylar.

kayınçom kelimenin tam anlamıyla bir allahsızdı. ateistti yani. sizin gibi. neyse konu cinlerden açıldı. bu yok diyor ben var diyorum. iddiaya girdik. ama sinir oldum ben. bugünkü aklım olsa yapmazdım zira cinler hınçlarını alamayınca onun yanında beni ve rıfkı abiyi de çarptılar. rıfkı abi hâlâ olayın etkisinde kurtulamadı. mustafa ceceli falan dinliyor şu an. neyse konu rıfkı abi de değil, konu olay.

kayınçom inancımla alay edince çok sinirlendim. "oğlum siz mal mısınız cinlere perilere inanıyorsunuz" dedi. o arada arabayla mezarlığın içinden geçiyoruz. ben de "tamam lan madem inanmıyorsun git şu ağacın dibine işe" dedim. "işerim lan" dedi. işedi. sonra üç tane cin çıktı. ikisi marid, biri kunyas kabilesindendi. meğerse cin çağırmak için ağaç dibine işemek gerekiyormuş.

bunlar "ne var ulan amına koduklarım" diye önce kayınçoyu dövdüler. sonra beni dövdüler. sonra hınçlarını alamayıp rıfkı abi'yi dövdüler ki rıfkı abi o an mezarlıkta bile değildi.

kayınçom o günden beri cuma namazlarını kaçırmıyor ve risale-i nur okuyor. şimdilik çay tabağıyla falan konuşuyor ama böyle devam ederse 4 yıl içinde soba borularına da başlayabilir.
  • lisedeyken cebimde 1 tl bozuk para vardı dolmuşta oturduğum yerde 3 lira bulmuştum cebime attım. o ara yanımda hatun var sinemaya gidiyoruz neyse filmi izledik çıktık.cebıme attığım 3 lirayı sinemada düşürmüşüm onun dışında cebimde var olan 1 lira yerinde kalmıştı.baslığa en yakın yaşadığım olay budur muhtemelen.
  • saros korfezine dogdugumdan beri giderim. oranin deniziyle aramda bir bag olduğuna, beni tanidigina ve bana zarar vermeyecegine inanirim. yaklasik 12 yaslarindayken, cok severek aldigim minik mavi boncuklu, denizkizi bilekligimi denizde yuzerken dusurdum. uzuldum ve geri gelmesini istedim. yaklasik 15 20 gun sonra, deniz gozluguyle dipten dipten yuzerken, dipteki taslarin arasindan mavi bir şeyin sallandigini ve parladığını gordum. evet bilekligimdi ve denizim onu bana geri verdi.
    yine ayni denizde, baska bir gun yuzerken cok koyu bir karalti gordum. merak ettim ve o tarafa dogru yuzdum. dipte, yaklasik araba tekerleği boyutunda, mor renkli dev bir deniz anasiyla karsilastim. hani su arkası puskullu gibi gorunen ve sisip buzulerek ilerleyenlerden. hayvanlar konusunda tam bir elmyra olan ben, deniz anasini tuttum ve kafasini sevdim, optum. bir sey olmadi. arkasini ellesem zehirliymis. ama deniz yine beni korudu.
26 entry daha