şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bundan tam yirmi iki sene önce tee ben çok küçükken, oturduğumuz yere çok yakın olan küçükarmutlu'ya babamın bir arkadaşına laf aramızda biraz borç para almaya gitmiştik.
  zaten kardeşimle sürekli oraya gidip çam ağaçlarından kozalak topladığımızdan, semtteki teyzelerin bize zorla ısırgan çorbası içirip, bahçe eriği filan yedirdiğinden, geceleri sokaklarımızda koşan adamların ve onların arkalarından devriyelerin geçtiğinden semte çok alışkındım ve çok da seviyordum.
  o gün, 1992 yılında babamın elinden tutmuş yürüyorken bir gümbürtünün, hengamenin, koşuşturmanın, bağrışmanın ortasında kaldık, bir sürü polis arabası, bir kaç panzer. ortalık savaş alanı. babam beni arkasına çekip olayları izlemeye başladı, ben de arkasında şapşal çocuk yüzüyle bir gözüm olaylarda bir gözüm babamın sırtına gizli ne olduğuna bakıyorum.
  sonra çığlıklar, çığlıklar, çığlıklar.
  panzer altına yedi yaşında bir çocuğu aldı, üstünden geçip geri manevra yaptı bir daha geçti. gözlerimi sımsıkı kapattım, babamın sırtına alnımı dayayıp iyice saklandım.
  oradaydım.

  (bkz: sevcan)
 • 2000 yılında trabzon'da geleneksel deniz şenliklerinde iki kayık batmış 38 kişi ölmüştü. o gün batan kayıkların birine binmiş ve sahibi tarafından kovalanmıştım. haber kanalları çanak antenli araçlarıyla gelmiş, kanal d ekranlarından ablamlara el salladıydım.
 • bir niğdeli olarak hayatımda oradaydım diyebileceğim tek olay, 1998 yılında dayımın düğünü için niğde'nin çamardı ilçesinin bir köyünde bulunduğum sırada adana depremini hissetmiş olmamdı. o yüzden extrem olaylardan korkan, bıkan varsa niğde'ye gelsin; sıradanlığın başkentine :)
 • eyüp'te 10 bin çocuğun toplu sünnet töreninde ben de oradaydım. tam bir çük şenliğiydi. martılar falan bayram etmişti. etkinlikten sonra rafet el roman, ebru yaşar konseri gerçekleşmişti.
 • dayım şu hikayeyi anlattığı zaman ordaydım:*
  "akp kurulmadan önce yapılan toplantılarda vardım. beni partiye davet etmişlerdi, ben de tayyip'e bu parti tutmaz aga bana müsaade demiştim."
 • (bkz: gezi parkı direnişi)

  unutma, unutturma.