şükela:  tümü | bugün
  • 1. dogallık
    yapmacıklıktan ve yapay seylerden uzak durmak, canının istedigini yapmak, geleneklerden ve sınırlardan hoslanmamak. anı yasayabilmek. kucuk seylerden buyuk zevkler alabilmek.
    2. duygusallık
    vicdan sahibi olmak. karsılık beklemeden sevebilmek. ust seviyede empati yapabilmek. hissedebilmek ve baskalarının hislerine eslik edebilmek.
    3. akılcılık
    gercekci olmak. hayal dunyasında yasamamak. ayakları yere basmak. bilime ve bilimden gelene saygı duymak. kendini duzgun bir sekilde ifade edebilmek. yapılan her isin arkasına mantıklı bir sebep koymak.

bu 3 ozellikten yalnızca birisine sahip olanları arkadas cevremde tutuyorum. cunku butun hayatları boyunca sadece birisine odaklanıp, o alanda master yapmıs oluyorlar. dolayısı ile onlardan cok sey ogreniyorum.

bu ozellikten sadece ikisine sahip olanlardan kacarak uzaklasıyorum. genelde cok tehlikeli oluyorlar. cunku, bir onceki gruba oranla cok daha yuksek enerjili oldukları icin, kafa karıstırıyorlar. eger gercekten cok zeki birisiyseniz, bu gruptan da cok sey ogrenebilirsiniz, ama 1. gruba gore cok tercih edilesi degiller. kendi kafaları da karısıktır, sizin kafanızı da karıstırırlar. eger ruh saglıgını iyi degilse, uzak durmanızı tavsiye ederim.

bu uc ozelligin ucunu de iyi yapan insanlarla olabildiginca yakın olmaya calısıyorum. sayıları gercekten cok az.

bu uc grubu ayırt etmenin otesinde, ucuncu grup ile iliskimi tanımlamak isterim:

bunlar ile karsılastıgım zaman ya onların, icindeki cevherin farkında olup olmadıklarını anlamaya calısıyorum. ya da, beni fark edip etmedikleirni merak ediyorum. cogunlukla fark ediyorlar ve yakınlasıyoruz, veya ben onları fark etmeden onlar beni fark etmis oluyorlar.

sonrasında bu kisileri, rol yaparak kendimden uzaklastırıyorum. sonuc olarak iliskiyi bitiren ben degil, karsıdaki insan oluyor. vicdanım ve aklım rahatsız olmuyor.

ama yaptıgım rolu anlar ve benimle eglenmeye devam ederse, cok mutlu oluyor ve ikinci teste geciyorum. ikinci testte, olabildigince duygusuz biri oluyorum ve kendimden uzaklastırıyorum. sonuc olarak iliskiyi bitiren ben degil, karsıdaki insan oluyor. vicdanım ve aklım rahatsız olmuyor.

ama yaptıgım rolu anlar ve benimle eglenmeye devam ederse, cok mutlu oluyor ve ucuncu teste geciyorum. ucuncu testte, olabildigince akılsız biri oluyorum ve kendimden uzaklastırıyorum. sonuc olarak iliskiyi bitiren ben degil, karsıdaki insan oluyor. vicdanım ve aklım rahatsız olmuyor.

(testlerin sırası onemlidir)

henuz bu uc testi gecen biriyle birlikte olmadım. tabiki agac degiliz arada bir one-night stand ve kısa sureli cinsel odaklı iliskiler oldu. ama "hadi evlenek" diyebilcegim birisi olmadı.

simdi cevap anahtarımı buraya yazmıs gibi oldum ama, mesaj atarak bunu deneyecek olursa, direkt anlarım ;) yani, denemeyin.

kimligimi bilen kimse de yok. icim rahat.