şükela:  tümü | bugün
  • genellikle zap yaparken olan durumdur.
    ya zorla izlerler ya da dizinin sesini duyarlar ama kesinlikle dizi izlemezler. işin enteresanı hep bir şekilde rast geldikleri diziler hakkında izleyenler kadar bilgi sahibidirler ve sözlüğe kendilerince çok esprili ve kinayeli yazılar yazarlar.

çok alem şu sözlükçü gençler, acaba "ben dizi izlemiyorum yaee" tribinin kendilerine daha bir entelektüel hava katacağını falan mı sanıyorlar, öyle olmasa baya baya takip ettikleri diziler hakkında yorum yaparken izlediklerini inkar etmezler.

hadi hepsini geçtim insan kırk yılın başı "bir şekilde" rast geldiği bir dizi için neden oturup yazı yazar ki ?

gençler birbirimizi kandırmayalım ve siz de daha fazla komik duruma düşmeyin.

edit: dizilerden sonra yarışmalara da denk gelmeye başladı sevgili sözlükçüler.

edit: popüler denk gelme biçimleri şu şekildedir:

* reklam arası denk gelme

* 2 dakka denk gelme

* başka odadan duyma

* uyanınca birden denk gelme

* anne/baba tarafından maruz bırakılma

* koridordan geçerken denk gelme

* arada bir denk gelme

* tanıtımlara denk gelme

* denk bile gelmeme (bu en iyisi)

*sağdan soldan duyma

* zap yaparken denk gelme
  • "sözlükçüler dizi izlemez" varsayımını bu başlık ile istisana kıldığını sanarak içlerini rahatlatmaya çalışan, "denk gelme" deyiminin altına saklanarak bi seksen vaziyette dizisini sonuna kadar izelemeye devam edip, ertisinde sözlüğe yorum yazan durumun oluştuğu dumur olunası durum.
  • özellikle kavak yelleri ve küçük sırlar dizileri için geçerli önermedir. kahramanımız dizi hakkında her boku bilir ama aslında izlemiyordur zaping yaparken denk gelmiştir. bir arkadaşından da duymuş olabilir tabi. kumandanın üstüne oturup da pat diye bu dizilerden birinin açılmasıyla izleyenini bile duydum. ama bilinçli izlenmez tabi mutlaka tesadüfen olmuştur, yoksa ayıp döverler. dizinin tamamını izlemesine gerek olmayan 2 dakikalık tanıtımından diziyi çözenler de varmış ki onlara söyleyecek lafım yok. büyüksünüz abi.
  • dizi başına ortalama 10 dakika denk gelsen yeter. herkesi tanır, konuyu anlarsın. gerisi zaten faso fiso..
  • sözlük eşrafının başına gelen hadisedir. birde kısmetsizler arkadaş bütün boktan diziler onlara denk gelir. sanılanın aksine aslında onlar belgesel izlerken ya ev arkadaşları ya da aileleri zap yapar o sırada bir beş dakika görür ya da aile izler o da izlemek zorunda kalır.

çok üzülüyorum aga ben bunlara yemin ederim. nasıl bir işkence bu adamlar için. hayatta her şeyi bil sonra gel çocuklar duymasına denk gel arka sokaklara denk gel olmadı en kötüsü küçük sırlara vs.. ya birisi de başka bir diziye denk gelse.

zor bu adamların işi gerçekten zor. bu kadar entelektüel ol bu kadar yetişmiş ol ertesi sabah git dizi çekiştirmek zorunda kal. insanlık değil yani o derece.
  • lan böyle de bişi var iyi mi? iki dakka dürüst ol canımı ye. bal gibi ayıla bayıla izliyosun işte. sözlüğün genelince beğenilmeyen, yerilen diziyi sen severek izliyosun; kabul et. başkası olma kendin ol, koyun gibi başkaları ne derse aynısını deme, aynısını yapma. ha sen hala denk gelicem ben diyosan burdan buyur canım:

"ayy cnm choq kuulmuşsn. ne havalı, burnu büyük şeymişsin sen öylee yeeaa. yiiriimmmki bn sni... kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan"