• turk mallarınında yabana atılmaması bakımından önemlidir.

(bkz: vapesis)
    (bkz: efkar)
    (bkz: heisenberg)
  • sigaradan geçiş için halo torque56. sonrasında suicide bunny sucker punch. bunu ne zaman içsem etrafımdakiler kokusunun çok güzel olduğunu söylüyor. cuttwood unicorn milk var bir de. yerli likitlerden denediklerimin hiç biri sarmadı. vardır güzeli ama sucker punch'ı unutturacak bir şeye denk gelmedim.
  • natura hexocell den frozen fruits. joyetech ego one la iyi gider. malum her cihaz farklı bir tadım sunabiliyor.
  • bugüne kadar natura, liqua, efkar, joyetech, poison likitlerini denedim. kısa kısa yorumlarımı ve buhar, aroma, fiyat türünden puanlamamı yapayım.

natura:
    bence kötü. ama ucuz. ucuz olduğu için ve piyasada bolca bulunduğu için e-sigara içen herkesin mutlaka bir tecrübesi vardır natura'yla ilgili. yokluktan ve biraz da zoraki içiliyor bana kalırsa.

buhar: 5/10
    aroma: 4/10
    fiyat/performans: 6/10

liqua:
    natura'nın eli yüzü daha bi düzgün olanı ama yine de benden "geçer" not alabilmiş değil.

buhar: 5/10
    aroma: 5/10
    fiyat/performans: 7/10

efkar:
    birçok ürününü (aşk, 216, kavun, hayat, reis, rahvan) denedim. içtiklerim arasında en iyisi 216 ve kavun. ama genel olarak efkar likitlerindeki yumuşaklığı seviyorum. aroma olarak çok zayıf ve edilgen. şöyle söyleyim 2 ml'lik bir halo likiti 4 ml'lik bir efkar likitle karıştırdığınızda halo halen "ben buradayım" derken efkar likitin esamesi okunmuyor. ayrıca efkar likiti yüksek performanslı bir cihazda içmeden randıman alamazsınız. aroma olarak çok iyi diyemesem de o yumuşaklık sebebiyle benden geçer not alabilmiş likittir.

buhar: 9/10
    aroma: 6/10
    fiyat/performans: 8/10

joyetech:
    natura'nın biraz kötüsü. sanırım içtiğim en kötü likit markası.

buhar: 3/10
    aroma: 3/10
    fiyat/performans: 5/10

poison:
    sadece 1 ürünlerini denedim. o da karpuzluydu. yumuşaklık olarak efkar'ın bi tık altında ama aroma olarak efkar'ın bi tık üstü diyebilirim.

buhar: 8/10
    aroma: 8/10

not: yeni likitler denedikçe burayı editleyip ekleyeceğim.

ekleme *18 ekim 2016*

halo:
    sub-zero'sunu bugün kullandım. (likit biraz pahalı. 30 ml'si 80 tl. civarı. patronum kullanıyor, ondan aldım) likitin kalitesi kendini gayet hissettiriyor. hiçbir şekilde rahatsızlık vermeden keyifle içiliyor. fakat buhar performansı efkar likitlerin gerisinde kaldı. bilmiyorum, ben efkar likitlerin yüksek vg'li likitlerini kullandığımdan da olabilir bu buhar performansının yüksek olması. (%90 vg)
    alınır mı: paranız varsa tercih edilir bir likit. ben tercih eder miyim: hayır!

buhar: 7/10
    aroma: 8/10

önümüzdeki hafta heisenberg likitlerinin hepsi hakkında yorumda bulunacağım.

ekleme *21 ekim 2016*
    heisenberg-cookies star: likitte tarçın aroması çok hakim. likiti içince "aaa evet bunun kokusu kurabiyeye benziyor" dersiniz ama o tarçınlı kurabiyeleri çok seviyorsanız şayet bu likiti sevebilirsiniz. buhar performansı efkar likitlerinin gerisinde. boğaza vurumu falan fena değil. içilir bir likit.

buhar: 7/10
    aroma: 5/10

heisenberg-banana cream: bana nedense buhar performansı cookies star'dan biraz daha iyi geldi. aroması da zira öyle. aromasında muz tadını alıyorsunuz ama öyle şekerli yapış yapış bir muz değil. nasıl desem böyle genzinizde hafiften şekersiz bir muz tadı oluşuyor. bence bu yüzden baymadan içilebilir.

buhar: 8/10
    aroma: 6/10

heisenberg rising sun: bir boka benzetemedim. hafiften cookies star'a benzer bir tat aldım o kadar.

ekleme *22 ekim 2016*

heisenberg jr. cookies: bir başka kurabiye aromalı heisenberg likiti. ama ben bunu cookies star'dan daha çok sevdiğimi söyleyebilirim. bunda o baskın tarçın tadı yok aksine tereyağı tadı var.

heisenberg french kiss: sanırım para verip satın almak isteyebileceğim tek heisenberg likiti bu tattıklarım arasında. likitin aroması pipo tütünü ve gerçekten de bu tadı alıyorsunuz. ben sevdim bunu.

heisenbergdark paradise: french kiss'ten sonra ikinci favorim şimdilik. güzel bir çikolata aromasına sahip.

heisenbergsummer storm: mentollü meyve aromalı bir likit. meyve aroması güzel ve içilir ama ben mentol olayına mesafeli olduğum için pek tutmadım.
  • cutwood mr.fritter ve anml looper favorilerimdir. vgod'ın luscious ve luschice da severek tükettiklerim arasında.
  • adam akıllı likiti nereden temin edebeliceğimi söyleyebilecek olan yazarların tavsiyeleridir.
    yeşilleri bekliyorum.
  • one hit wonder milk man..

sanırım bunun üstüne likit yok.. böyle bir lezzet, buhar performansı, yağ gibi akıcılık..

cutwood unicorn milk'i de denedim sırf çilek ve süt notaları var diye içinde ekstradan kızartılmış gofret gibi bi tat vardı o kadar sarmadı.

onun dışında izmir'de bir grup evyap likit satıyor onların en çok seveceğim diyip en az sevdiğim likiti
    sözde çilek-krema, gerçekte metal tadı aldım.
    aynı kişilerin muz-krema ve tropikal meyve karışımı ise oldukça hoşuma gitmişti.

kendi yaptığım likitlerin bazısı süper iken bazısı nefret edilesi oluyor.. sanırım daha kalite nbase ve aromaya geçme vakti..

ha bu arada likitten iyi tat almak için iyi bir atomizer şart..
  • yaklaşık 2 yıldır e-sigara içiyorum. daha önce natura ve joyetech likit kullandım ağırlıklı olarak.
    natura ucuz ve performansı kötü.
    joyetech ise pahalı ve orta kalite idi.

son 3 haftadır, mojo-vape e juice diye bir likite başladım arkadaş tavsiyesi ile. üretici de antalyalı olunca denemek istedim. fiyat natura fiyatı iken kalite joyetech'ten çok daha iyi. burada hiç bahsedilmemiş olduğu için paylaşmak isterim.

30ml likit 35 tl gibi, yanında 5 adet diğer aromaların tester likitleri de hediye veriyorlar.

benim favorim tribeca: vanilya, tütün ve fındık aromalı.

plaseler ise
    tnt:çilek,şeftali ve elma aromalı.
    snake oil: hindistan cevizi ve armut aromalı.
    boss reserve: bal, fıstık ve muz aromalı.
  • gozlemdigim kadariyla gordugum iki cesit insan var, meyveli seven ve kremali seven. ben meyveli sevenlerdenim favorim kavun ve seftali.
hesabın var mı? giriş yap