şükela:  tümü | bugün
  • anadolu'da sakin bir ilçe'de küçük bir kitapçı açmak.

edit: emekli yaşı önümüzdeki enbüyük engel, hiçte aklıma gelmemişti. muhtemelen 65 yaşında nalları dikmiş olurum.
  • sistem bu şekilde devam ederse, muhtemelen de yalnızca hayallerinde kalacak hayallerdir*.
  • geçen durup dururken aklıma gelmiş şeydir. malumumuz benim emeklilik yaklaşıyor! 45 sene göz açıp kapayıncaya kadar geçer, dahası sayılı gün de çabuk geçer zaten güneş de balçıkla sıvanmaz o yüzden beni bir telaş aldı amk. emekliliğimde ne yapacam laaan been acaba düşündüm düşündüm düşündüm vee buldummmm !

benim emeklilik hayalim ne domates ekmek ne koyun beslemek benim hayalim biricik eşimle avusturalya'da koalalara uyku hapı fırlatmak evet hem böyle mütevazı hem de çılgın biriyim zaaa xd.
  • detaylarıyla anlattığım kendi hayalim (bkz: #45009786)
  • göl yakınında bir evde, başbaşa. bütün sevdiklerim çok yakınlarda.
  • aynı anda en fazla 20 kişinin oturabileceği küçük hatta minik salaş bir meyhane işletmek olabilir. yaşlanınca bana en çok o iş yakışır.
  • şöyle salaş, kurabiye ve kitap kokan, insanların gerçekten kitap sever insanların olduğu bir kitapçı istiyorum..

öyle çok kazanmasına gerek yok kendini çevirse yeter. tüm gün o rafları düzenleyip gözüme çarpan bir kitabın içinde bazen, küçük bir kız bazen bir çicek tanesi olmak istiyorum..

çok mu şey istiyorum lan?
  • sağlıklı ve ekonomik olarak rahat, çok sayıda da torun torba sahibi olmak.
  • gözlüklerimi burnuma indirip kitap okumak. şimdi yapamıyorım, çünkü gözlüğüm yok.