*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zamanda geri gitme isteği uyandıran, akla geldikçe üzen olaylardır.
  şimdi aklıma geldi;
  yağmur deliler gibi yağıyor, bende elimdeki parayı bozdurmak için market arıyorum. o sırada bi adam geldi yanıma, durumun var mı dedi, bende dilenci sandım bunu.. bişeyler söyledi bana "süt alır mısın, çocuğum için" falan dedi.. dilenci gibi gözükmüyordu ama hem yağmur çok yağıyordu hemde anlık bir refleksle savdım başımdan.. idrak edemedim yani o an ne söylediğini, ne istediğini.. ulan dilenen adam süt mü ister be... hala yaradır içimde..
 • cep telefonunun yeni yeni yaygınlaşmaya başladığı yıllar...piçin teki çok önemli olduğunu söyleyerek telefonumu istemişti. ben de genlerimizde kodlanmış olan mazlumun yanında olma dürtüsüyle duygulanarak, gözümde bir damla yaşla telefonumu verdim. ama o orospu çocuğu telefonumu alıp kaçtı....

  en büyük pişmanlığım o orospu çocuğunun ağzını burnunu kırmamamdır...
 • periyodik olarak aklıma geliyor bu.

  şimdi yazmaya başlayınca farkettim, anlatacağım ama, pişmanlığa sebep olan dakika hariç, başını sonunu hiç hatırlamıyorum o günün. orta 3'te olmalıyım. eve dönüyorum, okuldan olsa gerek. gelirken marketten kutu kola almışım. içerek yürüyorum. çocukluktan beri dalgın bir insanım. yürürken kafamı elektrik direğine vurduğum olur, o derece. o gün de kafamda bir şeyler var demek ki. karşıdan gelen adamı son anda farkediyorum. üstünden başından evsiz olduğu belli.

  - bi kere içeyim mi abi ?
  sorusuna
  - sağol
  cevabını verip oradan uzaklaşıyorum.
  yaz gününde adamın canı çekmiş belli ki. ulan mal, "sağol" ne demek?
  söyleyiş biçiminden adamın akli melekelerinin pek de yerinde olmadığını farkediliyor.
  "al abi senin olsun" desem adamın kim bilir ne kadar sevineceğini düşünüyorum.
 • mesleğim..
 • hulk gibi olmam.
  değer verdiğim, sevdiğimi insanları kırmam. ama sadece değer verdiğim ve sevdiğim insanları çünkü sadece onlara açılabilirim ve bazen açılırken sinirimi, üzüntümü de çok fazla açıyoruö. birden aşırı parlamam takip ediyor.
  aklım yerine gelince çok pişman oluyorum.
  her seferinde aynı pişmanlık.
  onların benden daha çok üzüldüğünü biliyorum çünkü o insanların gönlünde bana karşı kalkan yok. beni dikkate alan, önemseyen insanlar onlar.
  çok üzülüyorum. her defasında aynı pişmanlık.
  ama bir türlü kendimi tutamıyorum.
 • öfkeyle kalkıp zararla oturmuş olmam...
 • lisedeyken metalci bi kız vardı süperdi ama sırf onunla yakınlaşmak adına jackson gitar almıştım ikibin küsür dolara kızdan da bi numara çıkmamıştı haybeye aldık 10 küsür senedir kilerde bekliyo namussuz
 • - bak ben ekşisözlükte yazarım, nick'im de xxxx ... şeklinde başlayan diyaloglar