şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: fc barcelona)

ötesi yok..
  • biraz nostaljik olacak sanırım ama şöyle bir şey olsa gerek...

lev yashin

cafu - beckenbauer - baresi - r.carlos

garrincha - zidane - di stefano - messi

luis nazario de lima ronaldo - maradona
  • herkesin sağ beke cafu sol beke de roberto carlosu yazdığı 11'lerdir. bu iki adam aynı dönemde, brezilya milli takımında yıllarca ortalığın ırzına geçmişlerdir.
  • lisede falan as çizmemiştim bu listeyi.. dersteki kurguyu gerçekleştirmek için okul çıkışını zor beklerdim ki astığımız günlerin haddi hesabı yok..

sébastien frey

wilfried bouma kevin hofland rio ferdinand christos patsatzoglou

kieron dyer

pablo aimar labinot harbuzi

julius aghahowa

ronaldinho joao paiva
  • ---------- oliver kahn---------
    roberto carlos----maldini---cafu---stam
    steven gerard-fabregas
    messi----zidan-----ronaldinho
    ---- ve pek tabi raul ----
  • ------------- edvin van der sar
    ------cafu-------lothar matthaeus----r.carlos
    c.ronaldo---zizi----manuel fernandes----ronaldinho
    ---------------- messi
    ----marco van basten--- hakiki ronaldo

yedekleri de yazalım: gianluigi buffon, paolo maldini, effenberg, sergen yalçın, juan roman riquelme, andriy shevcenko, george weah

edit: 'takımı defansif olarak zayıf göreceklere not: bu takımın literatüründe top kaybı gibi bir mefhum bulunmayacaktır' yazacakken lan zaten sıkıntıdan saçma sapan bir başlığa saçma sapan bir entri yazarak yeterince saçmalıyorum, bu notla saçmalık katsayısını yükseltmeyeyim diyip vazgeçmiştim ki, bu kadroya gelen eleştiri neticesinde hem bu notu ekliyor, hem de bu saçma entriyi anlamlı kılarak mutsuzluğumu azaltmış bulunmakta olan eleştirel entrinin sahibine müteşekkir olduğumu ifade etmekten kıvanç duyuyorum.
  • üçlü defansın ikisini roberto carlos ile cafu'ya ayıran insanların varlığını görüyoruz bu derlemelerde. allahını seven defansa gelsin diye çığıran 1.75lik orta saha bozması libero matthaus'a acıdım bu 11 topçu aynı sahada gözümün önüne gelince. neyse.
  • -----------------------------------------casillas-----------------------------------------------

dani alves-------------hierro-----------------------maldini-----------------------r.carlos

---------------------------------xavi----------gerrard----------------------------------------

----------------------------------------zidane-------------------------------------------------

------cristiano ronaldo-----------------------------------------------------messi----------

-----------------------------------ronaldo luis nazario de lima----------------------------
  • ryan giggs'in kafadan tahtaya yazılacağı, gerisi de kafanın güzelliğine göre şekillenecek on birdir.
  • -------gianluigi buffon--------

cafu---thuram--puyol---r.carlos

-----ivan gennaro gattuso----

---------zizu----di stefano---

messi---------------------cruyff
    -------------pele----------------

yedek kadro: schmeichel, ronaldo, vieira, stam, garrincha. zamanında pes'te hepsini yapıp bir arada oynatmışlığım var. can sıkıntısı + tutku.