şükela:  tümü | bugün
 • ziyaretçiler adında meşhur bir dizi vardı. bu dizinin çıktığı yaz hayatımın en tırsak günlerini yaşadım. deri değiştiren uzaylılar şahsımı olağandışı bir yusufçuğa dönüştürmüştü. öyle ki gündüz vakti annem mutfakta iken ben salonda tir tir titriyordum ziyaretçiler gelecek beni götürecek diye. lop lop fare yutuyorlardı .mınakoyum

  işte bu tırsaklık devrime denk gelen zamanda amerika'da bir eyalette yılanların tuvalet deliklerinden çıktığına dair bi belgesel izlemiştim televizyonda . izlemez olaydım. ve helaya her sıçmaya girdiğimde deliğe bakmaya başladım. buradan yılan çıkar mı? çıkarsa ısırır mı bir yerimi? ve saçmalama da son noktaya eriştim korka korka. ya yılan tuvalet deliğinden fırlayıp götüme girerse? bi de girdiği yerden çıkaramazlarsa tam "sıçtık". göt korkusu nedir en iyi ben bilirim arkadaş. ağız tadıyla sıçamadım aylarca.

  hala aklıma geldikçe gülerim yahu. kaç insan vardır yer yüzünde "sıçarken götüne yılan kaçma fobisine" sahip? bi de üniversite yıllarında biralı ve geyikli bir ortamda bunu söylediğimde bir arkadaş freudyen okuma yapmaya çalışıp espriyle karışık eşcinsellik korkusuna yormuştu bunu. neymiş yılan erkek cinsellik organını simgeliyormuş falan. ne alakası var canım arkadaşım? gece gölgesi düşen ev eşyalarından yaratık yapıp korktuğum zamanlardı.
 • ojeli kadin eli şeklinde sabunluk...
 • deliliğin tarihi'nin kapağındaki kız.
  http://www.google.com.tr/…4&ved=1t:429,r:6,s:0,i:86
 • mehter takimi.
  boyle gurul gurul geliyorlarken, nereye kacip saklanacagini sasirmak, delirecek gibi olmak, adamlarin yuzune bile bakamamak, bu tarz gosteriler oldugunda kose bucak kacmak, sebebine dair en ufak bir fikri olmamak.
  evet, tuhaf biliyorum, ondan yazdim zaten.
 • kapıya elini kıstırma korkusu.
  kapılar fazla yağlı ve ''vrönk! '' diye açılıosa artık elini nereye koyacağını bilemez insanoğlu...
 • sokakta cop kutusuna bir sey atacakken icinden kedi firlayacak korkusu.
 • yuruyen merdiven.
  bagcigimin bir yerlere takilacagi ve merdivenin beni bir cirpida yiyebilecegini dusunuyorum zaman zaman. soyle merdivene saglam bir adim atayim, benden mutlusu yok.

  bir de palyancolar vardi ama sonradan ogrendim cok insan korkuyormus onlardan, tuhaf sayilmaz demek ki.
 • duvarın üzerinde koşturarak gezinen kertenkele.
  sanki elim duvara değdiğinde kıyafetimin kolundan içeri kaçıverecekmiş gibi gelir. veya üstüme tırmanıp yüzüme gözüme doğru yürüyecekmiş gibi.
 • kopup gelen halay silsilesi altında ezilmek.

  (ara: halay)