şükela:  tümü | bugün
  • 2002 aralık'ta sıfır km olarak aldığım opel corsa'mı yaklaşık 14 senedir kullanıyorum.
    sözlükte de bunun benzerlerinin ve hatta bundan çok daha uzun süreli kullanımların olduğunu görmek istiyorum.
    böylece "arabayı değiştirmiyor musun" mahalle baskısını zayıflatmak mümkün olabilir belki.
    önemli olan kullandığınız şeyin ne kadar eski olduğu değil, ne kadardır sizin kullandığınız.
    doldurun anketi koçlar.

edit:
    *esprileriniz şakalarınız güzel (lafın gelişi lan, çoğu bayık ama neyse olsun) ama onlarda da kaç yıl olduğu bilgisini yazın gençler.
    **yıl olmuş 2016, iyi forumlar bakınızı veren var, acı acı güldüm - ki forum formatı değil bu, "iyi anketler" diye laf sokman lazımdı
    *** buna statü belli etme başlığı diyen arkadaş var, emekli albaylar bile böyle boş laf sokma çabasına girmiyor. 14 sene aynı aracı kullanmanın statüsü mü olur lale?

amaç gerçekten 15+ sene aynı aracı kullanan insanların sayısının az olmadığnı teyit etmek, gelin canlar.
  • hala kullandığım arabam. gerçi pil masrafı çok var. millet dronelara geçti ama ben hala 8 tane pili takar gezerim canım arabamla. 25 sene olmuştur. sanırım porshe.
  • (bkz: hyundai accent)

2 yıl.

şimdi bile ne zaman yolda millenium kasa bir hyundai accent görsem duygulanırım.
  • bu yaşa geldim ehliyetim yok.
    edit;ilkokullu muamelesi yapacaklar sıraya girsin.
  • 2000 yılının haziranında sıfır aldığım opel corsa gls 1400 cc otomatik arabamı 2016'nın temmuzunda, 110 bin km'de sattım. yani tam 16 yıl! ailemizin bir nevi yedek arabasıydı. onca yıl boyunca hiçbir majör sorun çıkarmadı, yolda bırakmadı. yaşına rağmen her bir şeyleri tıkır tıkır çalışıyor, otobanda 180'in üstüne çıkıyor, gayet güvenli fren yapıyor ve 100 km'de 9 litre yakıyordu. belki satmasaydık da olurdu ama içimden bir ses o saatten sonra yavaş yavaş sıkıntıların baş göstereceğini söyleyince zamanı geldi dedim ve tanıdık bir alıcı reddedemeyeceğim bir teklifle gelince helalleştim. alan hayrını görsün.

.
  • (bkz: opel astra g) tam 18 ay kullandim.hey gidi yadigar
  • uzaktan kumandalı hummer suv.
    fakirim galiba.
    lan ben geldim e teşekkürler (jeep-suv düzeltmesi için)
  • bir başka "konum belli etme", "ego tatmin etme" başlığında daha beraberiz. hadi bakalım, tüm markalar havada uçuşsun. ama hiç kasmayın beyler-bayanlar. bu başlığın en beğenilen entry'si, "arabası olduğunu söylemeyen" ya da "kendini ezik gösteren" bir yazarın entry'si olacak. yani senin buraya ağzından salyalar akıtarak yazdığın "şu arabayı kullandım-kullanıyorum" tarzındaki entry'ni kötülemek için sırada bekleyenler var. başka bir grup da saat 00:01'i bekliyor. gerçi bundan sonra planlarda bir değişiklik olabilir. olmayabilir de.

şimdi bu entry'nin "beğenilen entry" olmasını umduğumu ve onun için uğraştığımı düşünecek salaklar da var mesela. işte bu kafalara laf anlatmaktan bıkamadım bir türlü. cidden umurumda değil lan. valla bak. hatta bu açıklamayı da "bunu planlamadığıma inansınlar ve beğensinler" diye yaptığımı sanan ergenler de vardır kesin. evet evet, senden bahsediyorum.

"araba sahibi olmak ile övünen insan iticiliği". bayılıyorum. hatta şimdi bunlar bana "ahahah, araban yok galiba" diye mesaj atıp tatmin de olurlar. ne anlattığımdan haberi yok ki garibin. hani çok zengin bir adama ne dersen de kendini üstün görür ya, hah, aynı o işte. tam eziklik. motosiklet kullananların bir seviye altı. valla arabanız var ve hiç bulaşasım yok. bu yüzden, sakin canım benim, sakin. ayrıca, bu entry'yi beğenen salaktır.
  • (bkz: 500t)