• her duvarını ayrı renge boyamak. bildim bileli bizim ev krem renginde. bi türlü değiştirmeye ikna edemedim bizimkileri.
    ulan bi evim olsun kaç tane duvar varsa o kadar ayrı renk kullanıcam. ayrıca salondaki bir duvar kesinlikle elma şekeri kırmızısı olacak. bir tane duvarı ise boya kutusunun dibinde kalan boyaları duvara seperek boyayacam. hem fütürist hem sürrealist olacak o duvar. elimi boyaya daldırıp avup içimı duvara basarak imzamı da atacam.

yeter lan krem de krem. bok gibi renk işte

edit: çatı katına da jakuzi koymazsam adam değilim
  • küvetler, sinema salonları ahaha oğlum çok tatlısınız lan. boşuna hayal kurmayın genşler. hiç bi sik olacağı yok. eviniz varsa, çalışıyorsunuz demektir, bu da o evi hiç bir zaman kullanamayacağınız anlamına geliyor. doğalgaz faturasını görünce korkmayın bir de :/

şunu da eklemem gerekiyor ki; eğer erkekseniz ve eviniz olunca hayatınızda bir de kız olursa, yapmayı düşündüğünüz şeylerin %90'ı veto yer. sinema odası yaparım dediğin oda bir bakmışsın çekyatlı misafir odası olmuş.
  • ikea'ya gitmek.

bi koltuk vardı bugün, samimi olmak gerekirse ; götüm bu kadar rahat etmemiştir 29 yılda, o dereceydi.
  • temizlik, faturaları yatırmak, tamirat...
    ahaha ergenler ne hayaller kuruyordur şimdi .
  • temizlik. yemek. copleri birikmeden atmak. faturalarin zamanini gecirmemeye itina etmek. lavaboyu ovmak. tuvalet temizlemek. merakli kapi komsunla arana mesafe koymak icin cabalamak. yoneticinin senden para koparma tekniklerine karsi savunma mekanizmasi gelistirmek. alisveris yapmak. eve gelirken su almak. sabahlari ve aksamlari tum evi havalandirmak. tikanan giderlere lavabo ac dokmek. ve daha bir suru sey...
    boyle toz pembe hayalleriniz bir yana, evi olan biri olarak soyluyorum ki; zor be kaarsim
  • (bkz: hayallerde yaşıyor bazı sevgili kardeşlerim)

hayallerden önce yapılması gerekenlerdir
    yeni ya da eski ev fark etmez
    -su tesisatı evin en az 2-3 yerinde sorunludur
    değiştirilecek
    -elektrik tesisatı muhtemelen çok sevgili bilgisayarınız ve edevatlarınızdan ötürü sorunlu çalışacak
    tamir edilecek
    -yeni ise temizlik (1 hafta sürdüğü olur)
    eski ise
    -boya badana yapılacak
    -taşınan eşyaların önemli bir kısmı yanlış yere ya da yanlış şekilde montajlanmış olacak
    değiştirilecek
    -kombi doğalgaz tesisatıyla ilgili bir sürü şey gerekecek.
    elektrik, su, doğalgaz, telefon,internet,digitürk,d-smart her ne varsa
    yapılacak
    abonelikler alınacak, nakil işlemleri yapılacak (bir çok kurum müdürlüğüne 2 seferden fazla gidilecek)
    -mutfakta eksik bir sürü şey olacak
    tamamlanacak
    -tam düzeni kurup yerleşmeye başlayacakken
    -tesisatların onarmadığınız ya da yenilemediğiniz kısmı sorun çıkaracak
    -müteahhit ya da sizden önceki ev sahibi tarafından zemin ve benzeri yerlerde size armağan edilen sorunlar
    çözülecek
    -belki kapılar değişecek
    -site içerisinde yönetimle ilgili, nüfus müdürlüğüyle ilgili, bankalarla ilgili evraklar ve işlemler tamamlanacak
    -her gün mümkünse yemeklerden önce 1 doz "yapacağınız işi" ile başlayan okkalı küfürler edilecek
    -eve usta çağrılacak
    gelmeyecek
    -mfö dinlenecek maç seyredilecek
    hayat ne tuhaf vapurlar filan
    -daha onlarca sorunla karşılaşılacak, nihayetinde hevesiniz kaçacak
    -sıradan bir eviniz olacak
    :(

sonra bir dacia alacaksın...
  • duvara sebepsiz yere çivi çakacağım. kiracı olmayanlar, anlayamazsınız.

edit: anlatım bozukluğu
  • olabildiğince hafif ve az eşya. ama yumuşak, oturması, uzanması zevkli koltuk takımlarına da hayır demem yani.
  • kapısı kitaplıkta gizli olan bir oda yaptırıp o odanın içine bilardo masası, poker masası, arcade makinesi, langırt, playstation ve armut köşesi, süper bir masaüstü bilgisayar sistemi ve mini bar kurmak.
  • tabiki öncelikle kız atmak.

duvar, koltuk, köpek, fatura, kombi ve akvaryumdaki balıkların bundan önce sıralanmış olması utanç verici.
hesabın var mı? giriş yap