• gunumuzde ve ileride sozluk yazarlarinin akilli telefonlarina indirdikleri ve zevkle kullandiklari uygulamalardir.
    orn:
    harita ve trafik bilgisi icin; yandex.
    ceviri icin; google translate vs... vs...
  • telefonunuzda zaten varolan uygulamaların dışında kişisel ilgi ve ihtiyaca yönelik indirilen uygulamalar. akıllı telefonları daha efektif kullanmak adına yazmanın faydalı olacağını düşünüyorum ve sıralıyorum:

şükela reader :sözlük :) açıkcası telefondaki uygulamayı daha çok beğeniyorum. bazen bilgisayarın başındayken bile ekşiye telefonla bağlandığım oluyor.

pinterest: her konuda fikir edinebileceğiniz görsel bir uygulama. saç stili, ev dekoru, dövme modeli, yabancı diller, giyim kuşam ve daha fazlası.

moovit: arama çubuğuna gideceğiniz adresi yazdığınızda hangi toplu taşıma araçlarını kullanmanız gerektiğini, ineceğiniz durakları ve kalkış saatlerini size bildiriyor. tabi araçları olanları ilgilendirmeyen uygulama.

sound cloud: ücretsiz müzik dinleyebileceğiniz bir uygulama tabi arşiv biraz sınırlı.

spotify: sound cloud un fazlasıyla gelişmiş hali tabi ki ücretli.

womanlog: kadınlar için mens dönemi takibi yapılabilecek süper bir uygulama. sadece mens dönemi takibiyle de kalmıyor. hamile kalma ihtimali olan günleri işaretliyor. mens döneminde vücudunuzda ve duygularınızda meydana gelen değişiklikleri sıraladıkları listeden kendinizde meydana gelenleri işaretleyebiliyorsunuz.

yazio: boy ve kilonuzu yazıp ulaşmak istediğiniz kiloyu girdiğinizde size sadece günlük almanız gereken kalori miktarını ve yapmanız gereken azami egzersizi söyleyen uygulama. ayrıca öğünleri atlamamanız ve su içmeniz için gün içinde hatırlatma yapıyor. diyetisyen arkadaşıma danıştığım kadarıyla yiyecekler için hesapladığı kalori doğru çalışıyor.

six pack: bu 8 tl karşılığında sahip olabileceğiniz bir uygulama. ben sadece bel bölgesini çalıştırmak için aldım. açıkcası gün içinde hatırlatma yapması, egzersizleri nasıl yapacağını gösteren bir videonun olması ve egzersiz müziklerini seçebiliyor olmak baya hoşuma gitti.

capso: bu sadece eğlence amaçlı indirdiğim ve caps yapabileceğiniz bir uygulama. arkadaşlarınızın fotoraflarını kullanıp baya eğlenebilirsiniz :)

tureng: ingilizce türkçe/ türkçe ingilizce en iyi sözlük diyebilirim.

konuş & çevir : içinde alfabetik sıraya göreye sıralanmış 117 farklı dili barındıran uygulama. örneğin türkçeden ispanyolcaya bir şey çevireceksiniz mikrofona kelimeyi ya da cümleyi söylemeniz yeterli uygulama size hem yazılı hemde sözlü olarak çeviri yapıyor. mikrofon özelliği sadece daha çok kişinin konuştuğu diller için geçerli. çevirileri yüzde yüz doğru denilemez ancak dilini bilmediğiniz bir ülkede turistseniz günü kurtarır bence.

voscreen: ben ingilizce pratik yapmak için kullanıyorum baya eğlenceli bir uygulama. seviyene göre filmlerden, dizilerden, belgesellerden vs. kısa videolar gösteriyor ve türkçesini soruyor. belli bir sürede altyazısına bakarak ya da bakmadan cevap vermeni istiyor. kazandığın puanlarla programı kullanan diğer kişiler arasında ki yerini görebiliyorsun.

expense manager: gelir / gider hesabı yapabileceğiniz kullanışlı bir uygulama. açıkcası harcamamı yazıya dökünce ve diğer taraftan kalan paramı görünce alacağım şeyi tekrar düşünüyorum " gerçekten ihtiyacım var mı? " diye.

diğer sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları zaten malumumuz olduğu için yazmıyorum.
  • spotify
    mobil bankacılık uygulamalarım
    memrise
  • sygic : navigasyon güzeli.
  • (bkz: quizlet)
  • evernote: not alma uygulaması
    skyscanner: uçak bileti sorgulama
    chess.com: satranç oynama
    powerbubble:su terazisi
    instantheartrate:kalp atışı ölçer
  • anlık mesajlaşma için (bkz: whatsaap) hem yazışma hemde arama için (bkz: viber)
  • shazam..
hesabın var mı? giriş yap