şükela:  tümü | bugün
  • sapıkça boyutlarda, yapılsa saçma olacak yapılmasa içte kalacak istekler bütünüdür. örneğin gereksiz bir merakla mark zuckerberg'e facebooktan arkadaşlık teklifi göndermek gibi. daha sonra bill gates'e mail atıp burs bağlamasını talep etmek ve sonra amerikan konsolosluğunu arayıp usame bin ladin'in yerinin bilindiğini iddia etmek ve bunu fbi ya bildirmelerini rica etmek gibi.*
  • hayata geçirmeye ramak kalmışken, silkindiğimdir.

hani son durağa gelince nida eder ya şoför:
    - son duraakkk!

işte o an bağırmak isterim:
    - kara topraaakk!
  • bindiğim uçağın düşmesi ( lakin kimse ölmeyecek ),
    seyahat ettiğim otobüsün kaçırılması ( ancak kimsenin burnu bile kanamayacak ),
    audi tt coupe ile son hızda giderken, kaza yapmak,
    f1 de yarışırken son turda spin atıp, tüm araçları yarış dışı bırakmak.

tek derdim birazcık heyecan.
  • çok uzaktan çok büyük bir patlama görmek istiyorum. bir de birine 'var git yoluna' demek istiyorum.
  • altın sarısı sodyum ışığı.
  • hem yenebilen hem tüttürülebilen sigara böreği.
  • terleyince saçlarımın kıvrılmaması. biraz basit oldu sanırım ama mutlu edilmesi kolay bir insanım, hata mı?
  • telefonda yetkili merciyle konuşurken mala bağlamamak istiyorum. bir de dünya basınında geniş yer bulmak istiyorum. yemeksepetine bi altı ay daha böyle abanırsam ikincisi olacak galiba.
  • kaş altındaki kısma (ismini bilemedim şinci) iz yapmayacak gözkalemi istiyorum.

çok mu şey istiyorum?
  • sultan filminde türkan şoray'ın bulut aras'a dediği "değmez ulan, sana kurşun sıkmak... allahından bul" repliğini söyleyebilmek için aldatılmak ama tesadüfen elimde bir silahla onu yakalamak.

(bkz: aptal değilim makine mühendisiyim)