• bir günlüğüne 2 metre boyunda pala bıyıklı, yarma bi herif olmak istiyorum. bütün gün istanbul trafiğini turlardım, abuk subuk duranlara, makas atanlara falan levyeyle dalardım. ertesi gün gene kendim olacağım için izimi de bulamazlardı. allahım ne güzel olurdu.
  • hayata geçirmeye ramak kalmışken, silkindiğimdir.

hani son durağa gelince nida eder ya şoför:
    - son duraakkk!

işte o an bağırmak isterim:
    - kara topraaakk!
  • bindiğim uçağın düşmesi ( lakin kimse ölmeyecek ),
    seyahat ettiğim otobüsün kaçırılması ( ancak kimsenin burnu bile kanamayacak ),
    audi tt coupe ile son hızda giderken, kaza yapmak,
    f1 de yarışırken son turda spin atıp, tüm araçları yarış dışı bırakmak.

tek derdim birazcık heyecan.
  • aslında garip değil. yani benim için değil de. nedense gerçekleşemiyor. iki şey diledim. aslında hayal ettimdi. gerçekleştiremedim istek olarak kaldı.
    1)bir sevgili istedim. sıcaklığını hissedebildiğim. aynı kanepede oturduğum, sıcak kahvelerimizi içerken bir yandan da işimizle ilgilendiğimiz. ama sıcaklığını hissettiğim, sırnaşık bir sevgili. ama yapmacık değil.
    2)arkadaş çevresi istedim, böyle akşamları toplandığımız. biraz felsefe biraz geyik yaptığımız, sohbet ettiğimiz, belki salonda sızdığımız bir arkadaş çevresi.

ilki olmadı. bilmiyorum belki tipsizim şişkoyum, belki beğenmiyorum kimseyi, belki geçimsizim. sorun bende artık diyorum. onca kez deneyip başarısız olunca herkes sorunlu değildir herhalde. şimdi eğer kısmetse kedim olacak. onla yaşayacağım. umarım o beni terk etmez.
    ikinicisi olmadı. hele işe başladıktan sonra fark ettim ki asla olmayacak. çevremdekiler iş yorgunluğundan direk eve gidip orada sabaha kadar zaman geçiriyorlar. üstelik en ufak buluşma olayını bile bir hafta önceden karar vermden yapamıyorlar. onda da genelde buluşulmuyor.

ilk başlarda çok doğal geldi bu istekler bana da. gerçekleşemeyince sanırım ütopik şeyler istedim diye düşünüyorum.
  • hakan peker yaslansin istiyorum. ayip denen bir sey var.
  • terleyince saçlarımın kıvrılmaması. biraz basit oldu sanırım ama mutlu edilmesi kolay bir insanım, hata mı?
  • telefonda yetkili merciyle konuşurken mala bağlamamak istiyorum. bir de dünya basınında geniş yer bulmak istiyorum. yemeksepetine bi altı ay daha böyle abanırsam ikincisi olacak galiba.
  • kaş altındaki kısma (ismini bilemedim şinci) iz yapmayacak gözkalemi istiyorum.

çok mu şey istiyorum?
  • çok uzaktan çok büyük bir patlama görmek istiyorum. bir de birine 'var git yoluna' demek istiyorum.
  • zaman dursun ve ben uyuyayım, yapmam gereken bir sürü şey var aklımda onları yapayım; izlemek istediğim diziler, filmler var. okumak istediğim kitaplar, öğrenmek için vakit ayırmam gereken şeyler var. başlamam gereken tezim var, bunları halledeyim geniş geniş.. sonra hayat kaldığı yerden devam etsin. hep bunu ister halde buluyorum kendimi belli aralıklarla. tembellik ve zamanı verimli kullanamamakla ilgili bir sorun var gibi ama neyse..
hesabın var mı? giriş yap