• lastik parçaları gevelemekten imanımızın gevrediği o eski devirlerde hamburger çok güzel ve çok yüce bir şeydi. mahalleden çocuğun birinin zengin bir teyzesi vardı ve ibnenin bu sayede bol bol hamburger yiyebildiği söyleniyordu.

sonra bir gün annemin iş çıkışı, cadde üstünde yeni açılmış olan hamburgercide abime bir hamburger aldığını duymamla birlikte dünya başıma yıkıldı. 2 yıllık yaş farkı yüzünden olimpiyat meşalesi gibi bir türlü sönmek bilmeyen bu ateşli rekabette son raund oynanmış ve abim elime vermişti.

zemin katta oturan ve mütahit babası sayesinde gözümüzün içine baka baka yediği kıymalı böreklerin acısı bir türlü dinmek bilmeyen muhittin'den sonra benzeri bir hamlenin en büyük düşmanımdan gelmesini yiyip yutabilmek mümkün değildi.

bunun üzerine 6-7 yaşında ne kadar cıngar çıkarabildiysem o kadar çıkardım ve kendimi o hamburgerciye götürttüm.

bebek'teki waffle'cının yiyin de boğazınızdan alafranga bir şey geçsin amına koyim tavırlarını ilk kez o hamburgercide gördüm. ama orospu çocuğu haklıydı. çünkü hamburger yapıyordu!

adana'da, yanına bir bim açılmış olan o dükkanda şu anda bir cd'ci hizmet veriyor ama bazen o dükkana baktığımda her şey çok güzel olacak'ta köhne binanın altan'ın gözlerinde cıvıl cıvıl bir bara dönüşmesi gibi, o eski hamburgercinin ocağından çıkan dumanla birlikte canlandığını görüyorum.
  • (bkz: kristal büfe)
  • (bkz: anan zaaa xd) *
  • kahramanmaraş'ta dandik bir hamburgercidir.kahramanmaraş'ın ilk ve de tek hamburgercisidir aynı zamanda.ama çok lükstü lan.jetonla hareket eden oyuncaklardan bilem vardı.
  • (ara: tostumu yedim)
  • (bkz: taksim bufe) sonrasında (bkz: kristal büfe) evet birinden çıkıp diğerinde tekrar yemiştim. arada atariciye gitmiştim.
  • (bkz: şişli kurtuluş lisesi)
    kantinci mehmet abi'nin ellerine sağlık diyorum. zaten adam 100 yaşına kadar yaşarsa en sağlıklı yeri elleri olacaktır. o hamburgerin tadını ne bambilerde ne burger kinglerde alabildim.
    ps: liseli değilim :) mezun olalı asır oldu nerdeyse...
  • (bkz: pino)
    (bkz: eskişehir)
  • (bkz: burgys)
hesabın var mı? giriş yap