şükela:  tümü | bugün
  • scooter bot almıştım 7 sene önce. giymekten bıkıp köy evime götürdüm. geçen bi iş için yine onu giydim, hala taş gibi. en ufak bi çatlama, açılma yok; bağcıklarını eskidi kendi sapasağlam. ayak altlıkları bile yepyeni duruyor. ne sağlammış, bravo scooter.
  • (bkz: merrell)
    11 yıl oldu hala eskimedi ki çok yürüyen adamım.

o zamanlar 100 dolardı.simdi 200 dolar civarı türkiye'de.
  • tek beden kaldığı için 30 liraya aldığım kırmızı palto
  • 8 sene önce 40 tl'ye aldığım hometech marka mp3 çalar. 7 sene boyunca severek kullandım. şarjında %30'luk bir performans düşüklüğü oldu ama hala tatmin eder derecede. geçen sene 4gb'lık alanını tamamen şarkılarla doldurup köye götürdüm. köyde 2 adet masaüstü bilgisayar hoparlörüne bağladım. hoparlör yazın sürekli pencere önünde duruyordu, dışarıda müzik eşliğinde kahvaltımızı yapıyorduk. şarj performansı düşmesine rağmen sabah 9'dan akşam 7'ye kadar kesintisiz müzik dinleyebiliyorduk.
  • (bkz: slow cooker)

at, eşek gibi sert etleri bile 4 saatte pamuk gibi yapıyor namıssız.
  • yumruk büyüklüğünde bluetooth’lu ve usb şarjlı hoparlör. büyük eşya sahibi olmanın anlamsız olduğu göçebe hayatımda bavulumun baş köşesinde hep. evde, dışarıda, arabada, plajda, piknikte, yaylada gittiğim her yerde takıyorum telefona, bilgisayara, sakin sakin baslı baslı dinliyorum ne dinleyeceksem. resmen iki katı zevkli yapıyor tüm deneyimleri müzik. kendi hayatına teras katı çıkıp sürekli keyif içinde ordan bakmak gibi. gergin ortamlar yumuşayıveriyor. bazen daha fazla müzikle sanki bizim ülkenin gerginliğini biraz alabilir mişim gibi geliyor. esaretin bedeli filminde böyle bir sahne vardı hani, adını unuttum baş karakter herkese tatlı sakin bir ezgi dinletiyordu. anlamayan sığırlar yine anlamaz ama kalanlar, gerim gerim gerilenler rahatlar bence.
  • bosch darbeli matkap.
  • çok şey vardır ama özellikle bebekli evlere “dijital zaman alarmlı ankastre ocak”.
    timer ile her ocak gözünün alarmını ayrı ayrı kurabilirsiniz ya da normal timer olarak kullanabilirsiniz.
    zaman dolduğunda ocak gazını otomatik kapatıp, kendini söndürür.
    15 dk sonra ocağın altını kapatmaya mı karar verdiniz, kurun, kapatsın kendini.
    çocukla ilgilenirken unutma derdi yok, telefonla konuşurken daldım derdi yok, duşa girip çıkarsam ocaktaki ne olacak derdi yok.
    8 senedir kullanıyorum. ocağım bu özellikte olmasa kaç yemeği taşırıp dibini tuttururdum kimbilir.
    mutfaktaki en “iyi ki “m.
    ocak yenilemeyi düşünen herkes kendi iyiliği için önceliği bu özelliğe vermeli.
  • 0.06 usd'den trx aldim 0.24'te gule gule dedim.