• tatlı hayat taki irfan bey karakterine her yönümle benzediğim yakın arkadaşlarım tarafından sürekli tekrarlanır.

karakteri canlandıran celâl kadri kınoğlu yu da hem müthiş bir tiyatrocu olarak sevmem bir yana, oynadığı o naif ve entelektüel karakterin hem heyecanlı hem de insan canlısı yanı beni daima mutlu etmiştir. o yüzden benzetilmekten onur duyarım efendim.
  • bir dizi karakteri olsaydım muhtemelen la casa de papel dizisindeki tokyo olmak isterdim ama oslo olurdum.

hani dizileri kurgularken as oyuncular vardır ya, bir soygun çetesini 10 as karakterden oluşturamazsın, sürekli kazanan bir soygun çetesi gerçekliğini yitirir, diziye heyecan katmak için soygun çetesinin de kayıp vermesi gerekir, planları tıkır tıkır işleyen değil, işlememe ihtimalinde ve falso verdiklerinde yaşanan heyecan diziyi canlı tutar. o sebeple çeteden birisini feda etmek gerekir, as oyuncuları feda edemezsin, tokyo erken ölemez, berlin can damarıdır, denver'in monica ile aşkı yarım bırakılamaz ama oslo tam da ölmek için çeteye dahil edilmiştir. hem çetenin verdiği ağır kayıp hem de öldüğü zaman planın dağılmayacağı zaten erken ölmesi için oyuna dahil edilmiş bir piyon.
  • iş hayatımda tam bir diktatör olmama rağmen, gündelik hayatta tam anlamıyla gary goodspeed'im.
    (bkz: final space)

iyi niyetten doğan sorunlarla baş etme, ufak tefek şeylere takık, sıkı bir platonik aşık, tam bir saf salak.
    lan karakterde kendimi gördüm.
  • (bkz: zoe morgan)
    (bkz: person of interest)
    fixer hanım teyzemiz.

dünyaya bir şeyleri düzeltmek için gelmiş. aslında kendi hayatı yok.
  • raphael bob waksberg çevremdeki biri olsaydı bojack horseman'ı yarattığını sanmasına karşılık kes len kopyacı derdim muhtemelen
  • cowboy bebop'tan faye valentine. en az onun kadar şerefsizim ama çevremdekiler buna alışıklar. bunun yüzden şerefsizliğim kimse için sorun teşkil etmez. okeyde taş mı çalındı dominacusticustur. arabanın silgeçleri mi kaldırılmış onu da o yapmıştır vs.

bi de doktorlar'dan zenan var ama bunu açıklamak istemiyorum ajsjdjdjfkjf.

alfalık <3
  • house md'deki house...

fiziksel olarak değil ruhsal olarak benzetiyorum...
    (fiziksel olarak mümkün değil zaten, adam fazla yakışıklı ve karizmatik)

sırf bu nedenle diziyi baştan sona iki kere izledim, ikinci izlemem tamamen ruhsal çözümlemeler üzerineydi.
  • the man in the high castledaki adolf hitler
  • yine bir #anket etiketli başlıktan, merhaba.

arada, diyeti bozuyorum, evet.

konuya dönecek olursak:

şimdi ben, desem ki

işler güçler dizisindeki

aşkın

karakteri;

siz, o diziyi

on defa da izleseniz

ne demek istediğimi anlamayacaksınız.

cemcir anlamadı ki

siz anlayasınız.
  • (bkz: yedi numara) rüya