2908 entry daha
  • bir çok konuda araftayım ne yapacağım bilmiyorum
  • son zamanlarda kendimde gördüğüm en bariz değişim konsantrasyon problemi. bir işe konsantre olmam inanılmaz zorlaştı. sabahtan akşama kadar iki saatlik işi yapamıyorum, uzuyor da uzuyor. eskiden çıkıp dolaşırdık. şimdi onu da yapamıyoruz.

edit: yazarlardan uygulanabilecek çözümler geldi. teşekkürler önerileri için.
    ilki, sabah kalktığınızdan itibaren dikkatinizi dağıtabilecek telefon, internet gibi etkenler veya aile bireyleri, arkadaş gibi kişiler ile ilişkinizi mümkün olduğunca sınırlı tutmaya çalışın. sizi moda sokacak bir müzik açın ve işin başına oturmayı deneyin.
    ikinicisi ise 25 dk çalış, 10 dk mola ver.
  • aslında keyfim yerinde evde oyalanacak şeyler de buluyorum bunda da sıkıntı yok ama hareketsiz kalmak can sıkıcı, bunu da yürüyüşe çıkarak çözmeyi planlıyorum, özellikle de işe başladıktan sonra arabayla girmemeyi planlıyorum böylece günde ortalama 6 km yürümüş olucam, onu da çözdüm yani...

sadece yazın tatil yapamayacak olmak biraz koyuyor onu da çözersem benden iyisi yok.
  • inanılmaz derecede sıkılmış durumdayım. kimse de muhabbet etmedi. yatıyorum sözlük, iyi geceler.
  • kötü demek bencilceymiş gibi hissediyorum söylerken;evimdeyim sağlıklıyım güvendeyim ama bunlar yetmiyor maalesef. boğuluyorum, hayal kurmaya korkuyorum, sorumluluklarımı yerine getiremiyorum. ilmek ilmek dokuduğum özsaygımı yeniden kaybetmek üzereyim, inşallah kısa zamanda son bulur bu süreç
  • o kadar huzurlu o kadar keyifliyim ki.. pandemi olduğuna sevinicem o derece.
  • kalabalıklar içindeki yalnızlık
  • tam toparlamaya başlamışken yine çöküş yaşayan canım psikolojimin durumu sizlere ömür.

karantinanın ilk iki haftası eğlenceli bile sayılabilirdi. twitter’da dönen geyikler, “bu bir yenilenme süreci” sanrıları, zaman olmadığı için ertelenen her şeyin yapılabileceği düşüncesi... sağlıklı yemekler yemeye başlamak (max 3 gün). iyi hissetmek adına dışarıya çıkarmış gibi giyinmek, saç&makyaj yapıp oturmak.

3.-4. haftada gelen müthiş bir huzursuzluk hali. depresyon. belirsizliğin sebep olduğu sinir stres. anksiyetik haller. yatmak ve yemek yemek ve bazen yatarken yemek yemek ile bitirilen günler. gün aşırı tartılmak. üretken olamama kaygısı. korkuyla sağlık bakanının açıklamasını beklemek.

bir aydan sonra salma moduna geçiliyor. “en fazla ölürüm” düşüncesiyle amaçsızca geçirilmeye devam edilen günler. sağlık bakanının açıklama yapacağı saati unutmak, çok da umursamamak. aslında yaşamın çok da önemli olmadığı düşüncesini iyice benimsemek. şeylerin anlamsızlığında kaybolmak. tartılmayı bırakmak.
  • prozacı ikiye çıkarsak rahatlanır mı gençler?
  • yüzyıllık yalnızlık
5184 entry daha
hesabın var mı? giriş yap