5989 entry daha
  • ölümü hiç bu kadar sık düşündüğüm bir dönem olmamıştı. hayvanseverlerin neden intihar ettiğini çok iyi anlıyorum. şeytanın yeryüzündeki iki ayaklı vekilleriyle aynı dünyada yaşamak çok ağır geliyor bazen.
  • kıyılarda sakin , açıklarda 3 ila 5 zaman zaman 8 kaba dalgalı
  • nefes alamıyorum.
  • bir görsel ile durumu açıklamak istiyorum:
    ---covid yasalari----
    #sosyal mesafe kuralı en az 1.5 metredir.
    #maske takmak zorunludur.
    #ellerindeki yararlı yararsız her şeyi öldüren alkolü kullanmak sosyal düzenin artık bir parçasıdır.
    #sosyal düzen artık yalnızca sanal ortamlarda vuku bulmaktadır.
    #evden çalışma sistemi insanı tembelleştirmektedir.
    #birine temas etmenin bir para cezası gerektirdiği bir dönemdeyiz.
    #belli saatlerde dışarı çıkamıyoruz.
    #iletişimimizi engelleyen maskelerle dolaşmak zorundayız.
    #insanlığı topyekün depresyona, sosyal izolasyona sürükleyen bir süreç oldu covid 19(84).
    #milyarlarca dolar paralar dönen ilaç sektörü, maske ve dezenfektan şirketleri, aplikasyonlar ve jeff bezos kazandı.
    #halkın gücünü elinden aldılar, polis şiddeti ve zor kullanımı son safhada.
    #sosyalliğimizi ve böylelikle insanlığımızı yok ettiler.

görsel
  • kendimi kötü hissetmeme neden olan kelimeler, cümleler geçiyor yanımdan ve bir şey söylemiyorum. söyleyemiyorum çünkü ben buyum. içimdeki halının altına süpürüyorum hepsini. çok klişe gelirdi ve inanmazdım ama öldürmeyen acı güçlendirir hakikaten. duyduğum bir detay kamçıladı beni. hani sanki markette kasadayken poşeti çok zorlarsın da bir türlü açamazsın, tam pes edecekken açılır. hah, tam olarak öyle bir şey işte. içimde uyanmaya hazır bir volkan var alttan alttan kaynayan. senelerdir de hiç patlamıyor. ben buna hiç izin vermedim ki. yanardağ kenarlarındaki topraklar verimli olur, ben de o topraklardan ağaçlar büyüteceğim. içimde biriken bütün negatif enerjiyi de o toprakların üzerinde yürüyerek atacağım. elektronlarımı doğayla buluşturacağım.
  • “insan 16 yaşındayken dünyayı değiştireceğini düşünür. 18 olduğunda düşünceleri sert bir kayaya çarpar. 20 yaşına geldiğinde hiçbir şey değiştiremeyeceğini anlar. 25 yaşında dünyanın onu değiştirdiğini fark eder. ve insan 25 yaşında ölür, 75 yaşında gömülür.” tam olarak böyleyim.
  • bu çaylaklık ne zaman bitecek kafamda deli sorular , hiç sorunumuz yokmuş gibi buna da takıldım... sözlük duy sesimi!
  • hayat çirkinler için çok çirkin be sezai abi.
  • iyi olduğu söylenemez. bu pandemi gerçekten zorluyor. hem maddi hem manevi konuda elimizi kolumuzu bağlar duruma geldi.

nedense kendimi sürekli yorgun hissediyorum. sürekli uykum geliyor ama uyuyamıyorum. çok ağır şartlarda çalıştığım söylenemez. gün içerisinde en fazla 2 ya da 3 saat çalışan bir insanım. buna rağmen kendimi aşırı yorgun hissediyorum.

manevi olarak da tamamen çökmüş bir zorundayım. yalnız yaşıyorum yalnızlık bazen insanı zorluyor. bazen insan hiçbir şey yapmak istemiyor. böyle gel git bir dönemi yaşıyorum. umarım en kısa sürede normal bir şekilde eski hayatımıza geri döneriz.
  • "burhan altıntop'un en komik sahneleri" isimli video kaydını izliyorum,
    hahah, eğleniyorum..
2060 entry daha
hesabın var mı? giriş yap