şükela:  tümü | bugün
  • adaylara sallamak kolay tabi. yok onu yapamazsın bunu yapamazsın, kaynak nerede, o öyle olmaz böyle olur...

hodri meydan herkes açıklasın vaatlerini ona göre yapalım tercihimizi. başlıyorum;

cem uzan'a saygılarımla...

-haftasonu 3 gün olacak.
    -seçimlerde oy kullanabilmek için sandıkta zeka testi uygulanacak ve testi geçemeyenler oy kullanamayacak.
    -yıllık izin minimum 30 iş günü olacak.
    -1 dolar 1 tlye 1 euro 1,20 tl'ye sabitlenecek.
    -hayvanlara işkence edenlere, tecavüz edenlere veya kötü muamele edenlere müebbet hapis cezası verilecek.
    -osmanlı tuğrası satışı yasaklanacak, takan araçlara yüklü para cezası ve trafikten men verilecek.
    -imam hatipler tabi ki kapatılacak.
    -her kızın en az 3 kere teklif etmeden bir erkekle çıkmasına izin verilmeyecek. önce kızlar teklif edecek yok öyle !
    -düğün yapmak ve her türlü düğün öncesi ritüel sonlandırılacak.
    -ülkede badem bıyık ve çember sakal bırakmak (hipsterlar dahil) yasaklanacak.
    -seri köz getiren nargileciler kapatılacak.
    -her gence öğrencilik hayatı boyunca en az 1 kere avrupa tatili hediye edilecek.
    -konya sex ve kumar cennetine çevrilecek adeta bir las vegas olacak.
    -karadeniz dünyanın en büyük marijuana üretim merkezi haline getirilecek ve marijuanalı hamsi, efendim mısır unlu marijuanalı ekmek gibi inovatif ürünlerle yerel üretime destek verilecek.
    -külliye disneyland vari bir eğlence merkezine dönüştürülecek.

oylarınıza talibim.
  • çalışma süresini avrupa şartları gibi haftada 40 saate indireceğim.

sibernetik yaşam formu ve yapay zeka ile alakalı devlet bütçesi ile "türkiye de" araştırma yaptıracağım, gerekirse dünyanın konuda en uzman bilim adamlarını getirteceğim.

iha falan değil, yapay zekaya sahip asker drone üretimi için bütün kaynakları seferber edeceğim, çünkü analar ağlamasın! evi dolaşıp kendi kendini şarj eden elektrikli süpürge varken, nöbet yerlerini dolaşıp kendi kendini şarj eden drone un da yapılabileceği kanaatindeyim zira.

"arge"yi zorunlu kılacağım. atıyorum 10 milyon ciro yapan firmanın kendi işine dair arge yaptığına dair denetlemelere tabi tutacağım.

imamların maaşını keseceğim. cami cemaati sistemine geçilecek. her caminin cemaati kendi imamının parasını verecek, kendi camisine bakacak, cemaati olmayan camiler minareleri yıkılmak suretiyle çocuklar için kütüphane ve kapalı oyun alanı haline getirilecek.

ezan tekrar merkezi olacak.

cuma hutbeleri denetlenecek.

kuran kurslarını kaymakamlıklar verecek, camilerde olmayacak.

bütün okullardan zorunlu din dersi kalkacak. din dersi sadece seçmeli olacak, hiç bir sınavda dini ve din tarihi sorusu sorulmayacak. sınav sistemi baştan aşağı yenilenecek.

eğitim sisteminde finlandiya modeline geçilecek.

trafik de avrupa sistemine geçilecek. kırmızı ışıkta geçene 4000 lira ceza, birisi adımını yaya kaldırımına attığı halde frene basmayana 40.000 lira ceza kesilecek. uygunsuz park cezası 1500 lira olacak. makas atan, insanların hayatını trafikte tehlikeye atan cinayete teşebbüs ile yargılanacak.

kadına şiddet gösterenleri standart kıyafeti pembe tütü olan, "kanun ve anayasadan arındırılmış" özel rehabilitasyon merkezlerinde 6 ay kadar misafir edeceğiz.

çocuk tecavüzlerinde sadece suçu işleyen değil, konuya vakıf olduğu halde devlete haber vermeyen herkese "hassktir" dedirten cezalar vereceğiz.

suça şahit olduğu halde haber vermeyenlere işlenen suçun yarısı kadar ceza vereceğiz.

tarımda ve hayvancılıkta konunun uzmanları getirtilip rapor hazırlanacak, tarım ve hayvancılıkta mümkün olan en ivedi şekilde ıslaha gidilecek, çiftçilik ve hayvancılık özenilen meslekler kategorisine alınacak.

saçma sapan aradan para kazanan devlet eliyle var olan meslek gruplarını kaldıracağız.

taksi ve/veya servis, otobüs vs. şoförü olmayı içerisinde diksiyon ve psikolojik testlerinin de bulunduğu nezaket sınavına bağlayacağız, hizmet sektöründe görev alabilecek insanlar olduğundan emin olacağız. sınav ücretleri çok yüksek olacak ve en ufak hatasında lisansı iptal edilecek. böylelikle itin kopuğun yapabildiği bir meslek olmaktan çıkartacağız.

bütün turizm için de aynısı yapılacak. inşaat ameleliği mi yoksa hizmet sektöründe garsonluk mu? ikilemi ortadan kalkacak.

rtük kaldırılacak, çaycısından en tepedekine kadar ne kadar çalışanı varsa çarmıha gerilip yakılacak. internet sitelerine sansür uygulayan kadroların tümünün ağızları dikilip dağlanacak.

hepsi ve daha fazlası için oylar bana.

teşekkürler.
  • istanbul ve çanakkale boğazlarına ayrıvadi girişindeki gibi dev heykeller diktireceğim. turizme katımız olsun. fabrika, üretim, istihdam falan umrumda değil. zaten çomarların çalışırken tayyip'in şiir kasedini son ses dinlediği bir fabrikada sürünüyorum. beter olsun ibneler.
  • toplu taşımaya binmeden önce herkes tazyikli ve sabunlu suyla yıkanacak. büyükşehir çalışıyor...

hadi yine iyisiniz ha.
  • - dolar kuru bazında maaşlara iyileştirme uygulanacak.

- çalışma saatleri istanbul'da trafiğe göre düzenlenecek.

- kişilere birey olma eğitimleri verilecek ve birey olarak karar verme yetileri güçlendirilecek.

- evlenme ve çocuk yapma ehliyet ve sınava tabi olacak.

- yiyecek ve içeceklerdeki kimyasal maddeler ve etkileri etiket üzerinde yazacak.

-oy verme işlemi ehliyete tabi olacak.

- ev kira ve satın almalarına denetleme ve düzenleme getirilecek.

- blockchain teknolojisi ile ülkenin kendi para birimi üretilecek ve blockchain teknolojisine yatırımlar yapılacak.

- üniversitelerin sayısı azaltılıp merkezi üniversitelere dönüşecek.

- yök, diyanet kalkacak.
  • (bkz: seks)

birazdan burayı yıkarlar.
  • ütopyama hoş geldiniz;

- eğitim sistemi, köy enstitüleri benzeri öğrencileri uzmanlık alanlarına nitelikli yönlendirmelerle, yapılacak (bkz: doppelt qualifizierende ausbildung)

- katma değerli üretim ve arge devlet tarafından üniversiteler ve sanayi bölgelerinde teşvik edilecek, istihdam ve yurt içi üretim bu sayede az da olsa devlet kontrollü denetimine geçecek.

- devletin her kademesi için yoğun denetim sağlanacak, devletin rolü denetleme, planlama ve sosyal adalet olacak, burada açıklık ve şeffaflık esas alınacak. rant ve tanış/ tanıdık işlemleri son bulacak.

- eğitim ve sağlık hizmetleri orta vadede ücretsiz hale getirilecek.

- ötv ve kdv oranlarında ürün gamına göre değişiklikler uygulanacak, sıfırlama ve farklı değerleme olacak. vergilendirmede de eşitlik, adalet ve realizasyon ön planda olacak.

- bölge üretim kooperatif ve birliklerin tamamının yönetim heyetlerine atanacak 1 yetkin kişi ile, bölge potansiyeli, mevcudu ve planlar oluşturulacak. bölge kalkınma ofisleri kurularak tüm türkiye'de ihtiyaca yönelik üretim planlaması yapılacak.
  • faytonları atlar yerine fetöcüler çekecek.
  • hizmet bedeli alındıktan sonra tek maçtan yatana kupon parasını iade edeceğim.
  • şiveli diziler tamamen yasaklanacak. şive esprisi yapanlara para ve hapis cezası gelecek.

plaza dilini kullananlar hakkında soruşturma başlatılacak.