şükela:  tümü | bugün
  • şarj ale
  • kaşık pozisyonunda uyku.
  • biraz rüzgâr. hiç esmiyo lan.
  • üzerimdeki pikeyi toplayıp, boyu boyuma denk gelecek biçimde yeniden örtebilecek bir kişi.
  • bunu yaklaşık 10 dakika önce bu başlıktan habersiz bir şekilde duşumu alıyorken düşünmüştüm.

"şimdi her şeyi yapabilme gücüm olsa ne yapardım?" diye.

herhalde şu an onun yanına uzanmış uyanmasını bekliyor olurdum. nefes alışverişlerinin tenime çarpışını, göğüs kafesinin yükselip alçalışını izlerdim. omzundan yastığa dökülmüş saçlarını okşardım. öpecekmiş gibi atardım saçlarını kulağının arkasına. alnını koklardım, sonra sahiplenen bir öpücük kondururdum kokladığım yere. ellerinin pürüzsüz yüzeyinde gezdirirdim işaret parmağımı. parmaklarının ucunu parmaklarımın ucuyla tutar kaldırırdım. beline atardım elimi, uyanmasını istiyorcasına çekerdim kendime, tekrar göğsümde uyutmalık.

en çok da o kestane kahvesi saçlarını özlüyorum. ya da bluzunla uyumlu ojelerini. belki de hiç gitmeyen kokunu, emin de değilim; parfüm mü yoksa sen misin. yırtık pantolonundan gözüken diz kapağını özledim ya da. belki de bilekliğini. ya da gülüşünü, neden olmasın!

en son birbuçuk yıl önce gördüm onu, en son bir yıl önce sesini duydum, en son az önce sevdim.

au revoir!
  • diğer sözlükçüleri bilemem, benim anama ihtiyacım var.

dizlerine koyayım kafamı, saçlarımla oynasın, okşasın başımı.
    ben anama diyeyim ki;
    "anne beni sevsene"
    sevsin işte, kendine has sever o, umursamaz görünür ama en çok o sever.

çok saçma gelebilir size, ben şımarırım o an ve anne beni geri alsana karnına derim, güler o* kızım sen benden büyüksün der...
    ufacığım aslında ben!

hayat nedir anne
  • seks ve dayanma gücü.
  • yüksek dozda ders calisma istegi.
  • kocamdan biraz anlayış ve destek.
    üç aylık bebeğimize bakarken her fırsatta evden tüymek için fırsat aramaması, bilgisayarına yapışık yaşamaması, bi bok bilmediği halde sürekli çocukla ilgili ahkam kesmemesi ve sen annesin diyerek her şeyi üstüme yıkmaması için biraz duyarlılık.
    bana da bolca sabır.