şükela:  tümü | bugün
 • harf sınırına takıldım. olması gereken " sözlükçülerin vazgeçemedikleri kişisel bakım ürünleri" idi.

  şahsi olarak belirtmek gerekirse benim için denenmeye değer ürünlerdir. özellikle kişisel konuda bir sıkıntı yaşadığımda yazar arkadaşların tavsiye ettiği ürünleri denerim ve pişman olduğumu hatırlamıyorum. işin içinde forumlardaki gibi pek reklam gayesi olmaması da bir artı. burdan öğrenip, kullanıp çok beğendiğim ürünler:

  nizoral : saç kepeklenmesine karşı çok iyi gelen bir şampuan oldu benim için.

  clyndoxil : yüzdeki sivilceleri azaltıcı etkisi var.

  kil maskesi : cildin fazla yağını alan maske türü. tabi arkasından nemlendirici sürmek gerek. nemlendirici olarak şu aralar biogeniq kullanıyorum. eğer faydası olursa sözlükte başlığını açıp tavsiye edeceğim.

  deotak : çok büyük umutlarla bu akşam aldım. eğer memnun kalırsam buraya da başlık altına da yazarım.

  ekleme: deotak gayet iyi geldi.
 • organix'in şampuanları, saç kremleri, bakım yağları ve procsin'in yüz maskeleri.

  saçlarımı çok sık boyadığım için uçları harap oluyor bir süre sonra. defalarca şampuan ve saç kremi değiştirdim, her yeri didik didik aradım. hiçbir şey organix'in hindistan cevizli saç kremi kadar iyi gelmedi. üstelik inanılmaz güzel kokuyor.
  hal böyle olunca seriyi tamamlayıp şampuanını ve bakım yağını da aldım, üçü bir arada toparladı saçlarımı.

  procsin'in bütün maskelerini denedim, aralarında en iyisi gold mask adını verdikleri aktif karbon kil maskesi. siyah noktadan eser kalmıyor, öyle diyeyim. biraz fazla kurutmak gibi bir etkisi var yalnız; yüzünüzün aşırı hassas bölgelerine sürmemenizi ve sonrasında sağlam bir nemlendirici kullanmanızı tavsiye ederim.
  nar çekirdeği özlü maskesi de çok güzel. anında canlandırıyor, pırıl pırıl yapıyor cildi. günlük temizlik içinse cadıfındığı toniğini önerebilirim, yağ dengeleme konusunda çok iyi.

  ürünler pahalı biraz ama kendi internet sitelerinde ve cosmo home'un sitesinde büyük indirimler oluyor, bir maskeye 80 tl vermek zorunda kalmıyorsunuz. gratis ve rossmann indirimlerini* de bekleyebilirsiniz.
 • jilet permatik banyo için olanı vazgeçilmezim. koltukaltı ve etek bölgesini traşlamak için biçilmiş kaftan. 90'lı yıllardaki reklam sloganı gibi oldu ama gerçeklerden kaçamayız. buraya pahalı ürünler yazıp yalan söyleyemem.