şükela:  tümü | bugün
930 entry daha
 • çok isterdim evde tıkılıp kalmayı. çerez meyve biraz alkol öyle çekici geliyor ki şu an! ancak sabaha kadar çalışıcam.
  (bkz: nöbet)
 • el ayak çekilmişken odaklanarak çalışmak.

  çünkü çalışmak kendim olmaya mani olur geceleri
  sessizce sığınırım yoğunluğuma
  göz kapaklarım kapansam mı kapanmasam mı kararsızlığında
  hiç bir şey getirmeden
  hiç seni getirmeden aklıma
  kim bilir hangi üç kuruş verdi diye esiri olduğum falancanın
  kendi bir başkası olma çabasına destek olacak
  kendine kabuk, kendine kılıf ya da ne derseniz deyin
  bir şey olduğunu sanacak işini teslim etmeye çalışarak
  kaçarım kendimden
  hiç bir şey getirmeden
  hiç seni getirmeden aklıma
 • 1 ayda verdiğim 6 kilonun , 2 kilosunu geri almayı planlıyorum.
 • geçen sene öğrenci evinde arkadaşlarla içerek , sohbet ederek girmiştim. bu sene ilk defa tek başıma giricem. e tabi dünyanın hali belli yapacak bisey yok. üzülmeye de gerek yok. ama ne olursa olsun yalnız olmak biraz garip hissettiriyor tabi . doğum günü , yılbaşı vb. gibi günlerin anlamlı olduğunu düşünürüm. bu yüzden de ben de kendi çapımda kutlarım buyuk ihtimal. 2 - 3 biram , pringles, biraz da kuruyemisim var. belki gaza gelirsem şarap açarım. tv karşısına geçip 12 ye kadar takılırım. gece yarısında sevdiklerimin yeni yılını kutlar belki dizi film belki guzel müziklerle günü kapatirim. bu arada kar havasını hissettirecek film önerileriniz varsa mesaj kutum sizi bekler. şimdiden herkesin yeni yılını kutlarım. umarim 2021 yili hepimiz için daha mutlu , sağlıklı ve özgür bir yıl olur.
 • yılbaşı partilerine karşılık mekke’nin fethini kutlayanlar ne yapacaklar? yılbaşı kutlanmayacağı için kimsenin kutlamaya niyeti yok gibi.
 • yok. evde bos bos oturcam yalniz basima. hangi ickiden icsem diye dusundum ona da karar veremedim, canim cekmedi. 1-2 davet aldim, onlara da gidesim gelmedi 3-4 gun napcam kapanip diye.
 • evimde çekirdek ailem ile (1 kişi eksiğiz) dertelerime inat şampanya eşliğinde karşılayacağım yeni yılı. son 2 senedir şampanyasız ve keyifsiz giriyorum. bu sene de keyfim yok ancak en az 1 şişe (3'e kadar yolu var) şampanyamı açıp içeceğim...

  stoğu buzdolabına yerleştirdim bile; 2x moet et chandon 1x veuve clicquot ile hazırım.

  31 aralık ayrıca doğum günüm, bir kere daha dünyaya gelmeyeceğime göre sikerler, 2021'e gülerek gireceğim... belki bu sefer dertli başlayıp güzel biter...
 • kitap okumak, dizi izlemek, abur cubur gömmek.

  genelde her sene aynı şeyi yapıyordum bu sene yasak olması cok etkilemedi beni.

  özel günlerde eğlenmeyi seven biri olmadım hiç, diğer günlerde eğlenmek bana yetiyor.
 • mükemmelliyetçiliği ve -me'li -ma'lı düşüncelerimi bir kenara bırakmaya çalışarak; olduğu kadarıyla, yanımda olanlarla ve göçenleri anarak, özlediklerime kameradan el sallayarak an'ın tadını çıkarmak.

  iyi seneler sözlük!
 • yazlığa geldim, sessiz sakin, bir başıma iş hukuku derslerini dinleyip not çıkararak girmeyi planlıyorum. sonra sıra diğer derslere gelecek. iyi bir yılbaşı tatili planı bence. boşa geçmiyor günler
387 entry daha