şükela:  tümü | bugün
  • insanın kendi kendisinin ssg'si olmasına olanak sağlayan yerdir.
  • nette münhasır sözlükler var mı diye google da araştırma yaparken denk geldiğim site.sinema sözlük,matematik sözlük,cart sözlük,curt sözlük diye bir ton sözlük üretebiliyorsunuz. ne varki hepsi bomboş.

http://www.sozlukspot.com/
  • direkt olarak sözlük olmaması, sözlük oluşturmak isteyenlere, kendi isimleri ile hazır platform sunması nedeni ile, kaynağı ekşi sözlük tüm fikirler içinde en yaratıcı olanıdır şahsi kanaatimce.
    sahibi kimdir - nedir, bilemem lakin adam gibi bir işletmecinin elinde iyi işlenirse, temiz para bırakacağına inanıyorum.
  • deşarj olmak isteyenler için süper.
    bir sözlük açıyorsun, üj bej arkadaş topluyorsun, saçma sapan entry'ler girip gülüp eğleniyorsun.
    one night stand gibi bir şey.

http://melankomik.sozlukspot.com/
  • bilimum derecede gereksiz sözlük barındıran sözlük yapma aparatı. karanlık süvarilerney lan?
  • sistemlerinde şöyle bir açık var. muhtemelen yöneticiler için konulmuş olan, son çalışan sql sorgularını ve son ziyaretçileri ip adresleriyle gösteren bir arabirime şuradan ulaşabiliyorsunuz. bir ip adresi hangi sayfaları çağırmış görebiliyorsunuz mesela.

çok kritik değil, buraya yazayım, düzeltsinler.
  • kayıt olan herkese subdomain açarak kendi sözlüğünü oluşturmasına izin veren servis. her sözlüğün kullandığı sayfalar aynı, burası anormal değil, anormal olan şu ki tüm sözlükler aynı database'i kullanıyor. galiba amaç onlarca, yüzlerce sözlük dolduktan sonra database'i satmak gibi bir şeymiş. her ne kadar o sözlükler ve sözlükçüler için haksızlık da olsa güzel fikir. ama uygulama ciddiyetsiz göründüğü için milyon tane gereksiz bilgi olur orada ve beş kuruş etmez. tabii bu tür güvensiz sitelere gerçek email verme hastalığımız olmasaydı daha da umut verici bitirirdim bu entryi.
  • yöneticileri uyuyor. ciddi anlamda yani sanırım. yoksa atılmış onlarca e-mail'e cevap vermeyi geçtim, herhangi bir şey yapılmamasının başka izahı olamaz.

arkadaşım, istatistikler güncellenmiyor diye gazeteye mi ilan vermemiz gerekiyor?
    o zaman komple kapatın, yazılmış yüzbinlerce entry (sırf benim butik sözlüğümde 12.000 entry oldu- biliyorum ekşi'ye göre ço komik bir rakam bu ama bizim için önemli) çöpe gitsin, olsun bitsin.

biz de rahatlayalım, siz de.