şükela:  tümü | bugün soru sor
 • nette münhasır sözlükler var mı diye google da araştırma yaparken denk geldiğim site.sinema sözlük,matematik sözlük,cart sözlük,curt sözlük diye bir ton sözlük üretebiliyorsunuz. ne varki hepsi bomboş.

  http://www.sozlukspot.com/
 • direkt olarak sözlük olmaması, sözlük oluşturmak isteyenlere, kendi isimleri ile hazır platform sunması nedeni ile, kaynağı ekşi sözlük tüm fikirler içinde en yaratıcı olanıdır şahsi kanaatimce.
  sahibi kimdir - nedir, bilemem lakin adam gibi bir işletmecinin elinde iyi işlenirse, temiz para bırakacağına inanıyorum.
 • insanın kendi kendisinin ssg'si olmasına olanak sağlayan yerdir.
 • deşarj olmak isteyenler için süper.
  bir sözlük açıyorsun, üj bej arkadaş topluyorsun, saçma sapan entry'ler girip gülüp eğleniyorsun.
  one night stand gibi bir şey.

  http://melankomik.sozlukspot.com/
 • sistemlerinde şöyle bir açık var. muhtemelen yöneticiler için konulmuş olan, son çalışan sql sorgularını ve son ziyaretçileri ip adresleriyle gösteren bir arabirime şuradan ulaşabiliyorsunuz. bir ip adresi hangi sayfaları çağırmış görebiliyorsunuz mesela.

  çok kritik değil, buraya yazayım, düzeltsinler.
 • bilimum derecede gereksiz sözlük barındıran sözlük yapma aparatı. karanlık süvarilerney lan?
 • bünyesindeki tüm sözlüklerde ortak istatistikler tutmakta olan platform. bunun ne kadar berbat bir şey olduğunu şu şekilde açıklayayım: diyelim ki bir gün içerisinde a başlığına x sözlüğünde 12, y sözlüğünde 5, z sözlüğünde 8 entry girilmiş olsun. x, y, z sözlüklerinin her birinde sol frame'de görüntü şu şekildedir: a (25)

  konsept oldukça akıllıca, bu gibi sorunlar aşılırsa şukela olur kanımca.
 • kayıt olan herkese subdomain açarak kendi sözlüğünü oluşturmasına izin veren servis. her sözlüğün kullandığı sayfalar aynı, burası anormal değil, anormal olan şu ki tüm sözlükler aynı database'i kullanıyor. galiba amaç onlarca, yüzlerce sözlük dolduktan sonra database'i satmak gibi bir şeymiş. her ne kadar o sözlükler ve sözlükçüler için haksızlık da olsa güzel fikir. ama uygulama ciddiyetsiz göründüğü için milyon tane gereksiz bilgi olur orada ve beş kuruş etmez. tabii bu tür güvensiz sitelere gerçek email verme hastalığımız olmasaydı daha da umut verici bitirirdim bu entryi.