şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bayağıdır ayyuka çıkmış olaydır.

  1-2 kadının şahsi görüşünden doğan pankartları alıp, ‘işte türkiye’de kadın hakları diye sızlayanlar’ minvalinde saçma içerikler yazılıyor.

  bu aynı tacizci birini gösterip ‘tüm erkekler tacizcidir’ demek gibi bir şey.

  bu ülkenin “red pill”cisi bile aptal.

  aslında suç sizde değil, suç toplum ve siyasiler tarafından bastırılmış cinsel güdülerinizde. dışarı vuramadığınız normal hormanal tepkiler, şiddet, saldırganlık ve düşmanlık yaratmanıza sebep oluyor.

  ajan smith’in matrix filminde dediği gibi: “türünüz memeli olmasına rağmen memeli gibi davranmıyorsunuz. doğadaki memeliler bulunduğu yerle bir uyum içerisinde yaşarken sizler, bulunduğunuz yeri tüketip yok ediyorsunuz. hayatta kalmak için tek yapmanız gereken şey başka bir yere göç etmek oluyor. doğada bu şekilde davranan başka hangi canlı var biliyor musun? bir virüs. türünüz bir virüs ve biz bunun ilacıyız.”

  yetiş ya smith reis!
 • sadece sozlukte degil ki
 • şaşırtmamıştır. sözlük yazarlarının bu toplumun bireylerinden oluştuğunun göstergesidir. hatta biraz daha derli toplu bir yansıması olduğunu düşünürsek, durumun ne kadar vahim olduğuna işaret eder. bu işin açıktan yapılıyor olması gibi bir takım küçük nüanslar dönemsel olsa bile toplum ve sözlük yazarlarının kadın özgürlüğünden her daim çekindiğini gösterir.
 • gece eve geç gelen kadına ''orospu'', erkeğe ise; ''çapkın'' denilen,
  erkeğe mesaj atan kadına ''motor'', kadına mesaj atan erkeğe ''aşık'' denilen,
  bakımlı olan kadına ''aranıyor'', bakımlı olan erkeğe ''yakıyorsun''denilen,
  başı açık kadına ''perdesiz ev'' , namaz kılan erkeğe "ahlaklı" denilen,
  genelevde çalışan kadına ''fahişe'', geneleve giden erkeğe ''milli olmuş'' denilen,
  yalnız yaşayan kadına ''yoldan çıkmış'', yalnız yaşayan erkeğe ''adam olmuş'' denilen bir toplumda, tecavüz de bitmez, pezevenk de...
 • geneli sevdiği kadın tarafından aldatılmış veya reddedilmiş erkeklerden oluşan bir güruhun yaptığı eylemdir.

  keşke vakti zamanında kendilerini üzenlerin acısını diğer tüm kadınlardan çıkarmak yerine, hayatı sıfırlayıp yeniden başlayabilseler.