şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: sevgilinin sizi bir ermeniyle aldatmasi) basligiyla artik bana boyle bir entry girme zorunlulugu hissetirmis olaydir. türkiyede zaten insanlar bi olay ve sebepleri hakkinda düsünmeden bayrak astiklarindan, sözlükte de ermeniler sevgilinizle ciktiklari icin soykırıma layık görülürler.

  (bkz: ben senin zihniyetini sikiyim)

  ayrica (bkz: sert entryi düsüne tasina girmek)
 • her ırkcılık gibi her zaman kendini açıga çıkaramayan, belirginleşmek icin toplumsal bir destege ihtiyac duydugundan dolayı kimilerinin toplumsal bilincin en yuksek oldugu dönemler olarak adlandırdığı zamanlarda sozlukte kendisine yer bulan yukseliştir.. işin söz söylemeye değer tarafı ise bu başlıgın acılma nedeni olan başlığın bazı insanlar tarafından mizah cercevesinde olsa dahi kabul edilebilir olduğunu görülmesini sağlamasıdır. sonu olmayan ırkçı çeşitlemelerin altına giriş yapan türkiyenin entellektuel manada kaymak tabakası olarak degerlendirilen sozluk aleminin hali buysa türkiye nin genel durumunu düşünmek bile insanı insandan soğutuyor..

  gunluk hayatta elektrikli testere kullanma arzusu ile yanıp tutuşan bünyelerin milliyetçilik/ırkçılık ateşlerinin dozunun kaçtığına dair kanıt aramak yersiz sayılır artık..
 • son zamanlarda kavgam kitabinin satisinin artmasi, toplumda irkciligin artmasi ile paralel giden durumdur. aslinda yaptiklari halki dil, din, irka dayanarak bolmek olarak tanimlanabilir ve suctur. ancak memleketimizde ancak etnik azinlik milliyetciligi suc sayilmakta, dominant olanin irkciligi ise suc sayilmamaktadir.
 • sirf sozculukte degil memleketimde, dunyada devamli artan bir sorundur. turkiyede son zamanlarda bu kadar cok hortlamasinin en buyuk nedeni, ab ile munazalar esnasinda gundeme yerlesen kurt-alevi-kibris sorunlari iken yurtdisinda artik kroniklesen ve global bir sorun haline gelen issizlik ve gocmen sorununun bir sonucudur.

  globallesme arttikca sorunlarin artmasi, pastalarin sadece lokal ya da domestik degil uluslararasi oyuncular tarafindan paylasilmasi karsisinda ister istemez milliyetcilik akimlarini hortlamistir. sozluk de bu akimlardan bagimsiz olmadigi icin etkilenmistir. ama bunlarin otesinde akilli olmak, sagduyu korumak ve provakasyonlara gelmemek dustur olmalidir.
 • ülkede de aynı şeyin olduğunun göstergesidir. ve bu da iyi birşey değildir.

  (bkz: türkiye'de ırkçılığın önlenemeyen yükselişi)
 • kemalistlerin açtığı başlıkların bakıldığında zeka ürünü olmaktan ne kadarda uzak olduğunu gösteren önerme.eşşoğlu (bkz: eşşek) wara wara öyle mi yazılıyor acaba nereden biliyor.'w' harfini hangi asya afrika ya da ortadoğu alfabesinde görmüş merak ettiğim kemalistlerin (şerefi bozuklarının) aptalca başlıkları.
 • trollerin bok yemesidir. trollük yapacak başlık kalmayınca ırkçılığa sardılar.
 • sözlük yazarı olup da "vay ne önemli mertebeye eriştim" diyerekten açıp da görmemle "ne pok yemeye düştüm" buraya dedirten başlıkların tümüne verilen ortak isim. ayrıca ırkçılık dünyanın anasını da bellemiş bir rahatsızlıktır ki bu ırkçı rezillere "susun" demek pek de antidemokratlık olmaz. hatta "susamıyorsanız gidin kendinizi yok edin" bile diyebiliriz.
 • "badem" ağabey'in eseridir.