şükela:  tümü | bugün
  • çaylaklarla mesaj kısmı açıldıktan sonra sözlükten talep edip düşünmelerini istediğim uygulama. sözlüğe yeni bir soluk getireceği kesin. artık tipini görmediğiniz aranızda 300 km olan birine komiklikler şakalar yapmanıza gerek kalmaz. şöyle güzelim böyle harikayım diyenleri de görmüş oluruz. hem sol köşede de (bkz: bayan çaylaklardan mesaj bekleyen erkek yazarlar) gibi başıklar ortaya çıkmamış olur. her şey daha şeffaf olur.

uygulamaya gelirsek sadece sözlük yazarlarının kayıt olabileceği tinder tarzı bir uygulama yapılacak. kullanıcı adları tabi ki gözükmeyecek ve sadece fotoğraflar olacak. hem sözlüğün popüleritesi artar hem de sözlükte yazar olmak daha ayrıcalıklı hale gelir. açık artırmayla sözlük hesapları astronomik fiyatlara satılmazsa hiçbir şey bilmiyorum. öyle değerli hale gelir yani. bi düşünün bence *

son olarak entrymi yazarlara ithaf ettiğim bir şiirle kapatmak istiyorum.

sizin için, insan kardeşlerim,
    her şey sizin için;
    gece de sizin için, gündüz de;
    gündüz gün ışığı, gece ay ışığı;
    ay ışığında yapraklar;
    yapraklarda merak;
    yapraklarda akıl;
    gün ışığında binbir yeşil;
    sarılar da sizin için, pembeler de;
    tenin avuca değişi,
    sıcaklığı,
    yumuşaklığı;
    yatıştaki rahatlık;
    merhabalar sizin için
    (bkz: sizin için)

daha önceden de yazmıştım bu entry'i ama dikkat çekmediği için tekrar paylaşmak istedim.

edit: böyle bir şey istememin en büyük sebebi sözlükte konuşulan kişiyle birbirini görme aşamasına geldiğinde harcanılan onca çabaya rağmen yaşanılan hayal kırıklığıdır.
  • bir kereliğine rumuz değişikliğine izin vermeleridir.
  • yazar maaşları gününde yatsın başka bir şey istemiyoruz.
  • daha once de yazilmis ama daha once yazildiginda da sacma bulunmuş öneriler gelebiliyor tabi..

halbuki merakla gelmiştim buraya sözlük
  • lokasyon ile ilgili bir uygulama olabilir. örneğin kanallar kısmında konumdakiler diye bir seçenek olsa ve oraya tıkladığımızda sadece 100 km yakından yazılan entryleri görsek gayet güzel olurdu.
  • bir yazara ceza verilmeden önce uyarı yapılmasıdır.
  • sözlüğü evlilik sitesi sanmak