şükela:  tümü | bugün
 • ülkedeki vergi sistemi belli devlet neredeyse bir arabadan 2 araba parasını cukkalama peşinde. markalar illaki bir şekilde türk pazarına bu şartlar altında da olsa giriyor. eminim bir mühendis türkiye’de satışa sunulan kendi tasarladığı arabayı görse dehşete düşüyordur.

  bu genel girişten sonra; türkiye’de zaten var olan “telefonla arabayla statü kazanan kitle” sözlükte de maalesef bulunmakta. yahu arkadaş volksvagen kötü, renault kötü, ford kötü, opel kötü, hyundai kötü, toyota kötü, peugeot kötü, citroen kötü, mazda kötü. o buzdolabı öbürü çürük beriki teneke. şu ikinci elde para etmez, bunu satılığa çıkarsan elinde patlar.

  bu ülkede yaklaşık 30 milyon kişi çalışıyor ve para kazanıyor olsa, mevduatında milyon olan kişi sayısı en fazla hadi sizin güzel hatırınız için 1 milyon kişi olsun. bu insanlar dışında ferraiyi istanbul’da yaşayıp ömründe yolda görmeyen 5 milyon kişi vardır. nedir bu hiç bir şeyi beğenmemek sürekli bok atmak.

  varsa güncel liste fiyatına göre 90.000 tl para git al yoksa akbille otobüse binip “beyaz buzdolabı” diye bok atma. varsa paran git al ferrari, mercedes, bmw vs.

  ve azıcık sorgula. tamam yol yaptılar da o yoldan geçecek arabaya ben niye kamyonla para verip hala donanım olarak taş devrinden hallice araca biniyorum? bu iş nereye varacak bunu sorgula. ama kolaycıyız bizim olmayan herşeyi kolayca bokluyoruz. sonra akbil basıp anasının şeyi gibi kuyruğa durup boş metrobüs kovalıyoruz. yanımızdan geçen arabaya bakıp “kanka bak mal adam buzdolabına 900000000000000 milyor vermiş enayi” diye gırgır yapıp zaten tükenmekten olan oksijenden bir fırt daha çekiyoruz.

  not:arabam yok en iyi ihtimalle 2 sene içinde de olmayacak sonrası muamma.