şükela:  tümü | bugün
  • süper acayip enteresan ilginç bir olay. sözlük resmen küfür çöplüğü olma yolunda ilerliyor.

küfürlü entry'ler yasaklansın ulan artık. engelle geçle olmuyor bu iş. adam 5 tane hesap açmış, 4'ünü küfür için kullanıyor. özellikle spor kanalındaki başlıklar küfürden geçilmiyor.

neymiş, gidip mahkemeye versinmiş, dava açsınmış filan. onunla mı uğraşacak millet yahu. bir yazarın başlığında başka bir yazarın ana bacı küfür etmesi nasıl serbest olabilir?
  • küfürleri üstüne alınmadığın sürece son derece doğal bir durum.
  • "eğer yasaklara başlayacaksak ben de tren sesinden rahatsız olurum mesela, ülkedeki tüm tren seferleri durdurulsun madem. başka bir adam da karşısında limon yenmesinden hoşlanmıyordur, tüm limonları toplatalım."

örneğe bakar mısın ya. böyle savunuluyor... e biz onu dedik çünkü?? sana şimdi burdan bişey derdim ama başlık uygun değil hehe.
  • sözlüğe girerken kuralları okumuştum ssg ye küfretmek uçma sebebi gibi bir uyarı vardı. ya da benzer bir şey. ama milletin birbirinin annesine küfretmesi serbest bırakılmış. bence ağır küfürlere izin verilmemeli. bazılarının bu küfürleri haketse bile. çünkü yazıyı çirkinleştiriyor.
  • insanların birbirlerine şiddet uygulama temennilerini, tecavüzle tehdit etmelerini, aile bireylerini de konuya dahil etmelerini hiç sevmemekle birlikte yaratıcı küfürleri severim. seni s.kerim, .mina koyayım vb küfürler hem cinsiyetçidir hem de yaratıcı değildir. ancak, tuvaletteki ıslak terlik, anahtarı unutmak, sevgiliyi tam ararken şarjı bitmek gibi yaratıcı temennileri içeren küfürler ise her zaman favorimdir.
  • dün benim de aklıma gelen olay. bunu yasaklamak doğru değil tabii ki ancak entry sahiplerine ithafen hem entry olarak hem de özel mesaj olarak edilen küfürlerin belirli bir cezai yaptırımı olması gerekir.

olay tamamen yasak koymak değil ancak yazarların karşılıklı haklarını korumak.
  • -yasaklar ve kurallar insanların haklarını korur. ancak böyle özgür olunur.

alexander tancredi
  • sözlük gerçekten berbat bir yer olmuş. açılan her başlığı, her konuyu siyasete dökmek nedir ulan? fav'ı, şukelası, getirisi çok oluyor ondan di mi? yazık.
  • bir başkasının anasına, inancına, değerlerine ve fikirlerine küfretmek özgürlük mü oluyormuş?

sizin ben özgürlük anlayışınıza... o zaman hani ulan düşünce özgürlüğü?
  • futbol ile ilgili entry'leri okurken sıklıkla beni rahatsız eden durum. yazarların düşüncelerini öğrenebilmek amacı ile buraya baktım, burada da durum karışık.

küfrü savunanların temel dayanağı özgürlük ve doğallık. hatta bir yazar arkadaşımız "sonuçta evine baskına gelmiyor bu insanlar, şurada bir şeyler yazıyorlar. fiziki müdahalede bulunmuyorlar, eyleme geçmiyorlar. alt tarafı konuşuyorlar." diye yazmış.

öyle düşünüyorum ki asıl nokta anonim yazabilme özgürlüğü. çünkü bunları savunan değerli yazar dostlarımız sokakta, trafikte, evde veya iş yerinde aynı küfürlere maruz kalsa; "adam özgürlüğünü kullanıyor abi" veya "aaa.. çok doğal lan, tüh! anne tarafından küçük dayımları unuttu yaa..." deyip geçemezler. acaba bu özgürlüklerini kendileri diğer insanlarla yüz yüze iken, tüm doğallıkları ile kullanabilirler mi?

evet ben, kendimi de cinsiyetçi ve sert sözlerimden dolayı eleştiriyorum. entry'lerde komedi unsuru olarak kullanıldığında eğlendiriyor, anlatımı gereksiz yere hareketlendiriyor ama inançları, bağlılıkları, düşünceleri veya sempatileri yüzünden belirli bir grubu veya kimseyi hedef alıp ağzına geleni söyleyebilmek? sözlüğün buna çanak tutması? spor ahlakımızın, futbol kültürümüzün, taraftarlık dürtülerimizin bu coğrafyada karşılığı maalesef bu!

son olarak, entry'lerde komedi unsuru olsun ama bence başka yerde olmasın apayrı bir şuursuzluk*