şükela:  tümü | bugün
  • burasının birgün gerçek bir sözlük gibi kullanılması, ağırlıklı olarak bilgi paylaşımı olması burada olmamın en büyük nedenidir. mesela yanlışlıkla küçük bir çocuk bir kelime arıyor ve burası google de ilk sıralarda çıkıyor. bundan dolayı küfürlü kelimeler, ahlaksızca söylemler yasaklanmalı otomatikte olsa biraz olsun önlem alınabilir.
  • tam olarak katılmasam da ana fikrine katıldığım önermedir. bence küfür edilebilmelidir ama kişisel hakaret engellenmelidir. küfrü bir dışavurum olarak görüyorum. bilemiyorum bence öyle...

not: entrylerimde küfür kullanmam.
  • (bkz: çocuk olmuş mu)

küfüre karşıyız elbette.
  • "umarım olur." dediğim istek. bakın bu sözlüğü pek çok kişi okuyor bir defa. küfür görmek onların hoşuna gider mi? en azından böyle düşünün.
  • ayrıca ekşi premium istiyoruz. aylık 1 tl ye abone olunsun. bilgiyle işi olmayan adam, bilgi almak için bi lira harcamaz . gitsin düz ekşide atsın tutsun.
  • serbest değil zaten,sözlükteki her kural gibi bu kurala uyulmamasına müsade ediliyor sadece, kurallar ekşide kimine var kimine yok.
  • gerizekalı bir uygulama, umarım olmaz.

tematik arıyorsnaız wikipedia var, ama sözlüğü sözlük yapan şey ne tematik, ne de bugün gırla giden çöp entry'ler. ilk kurulduğu dönemde, ansiklopedik ve sığ tanımlara alternatif yazılan yazılardır sözlüğü bugünlere taşıyan ve bugünlerde aranan şey.

ne olduysa oldu zaten, artık geri dönüşü yok. sözlük geniş kitlelere açıldığı gibi kocaman bir gürültüye dönüştü, o gürültünün içinde tematik de var, tanım da var, saçmalık da küfür de var işte. ne okuyacağını sen seçiyorsun.
  • bu devirde internete ulaşımı olan çocuklar senden benden çok küfür biliyor merak etme sen. sözlük onların terbiyelerini bozacak değil. ondan önce televizyon var, youtube var. sözlükten terbiyesi bozulacak çocuk hemen hemen yok. çocukça bir gerekçe bulmuşsun açıkçası.
    ayrıca (bkz: sıçmak da yassah mı gurban)
  • sözlükte küfür çok fena dönüyor ve aşırı rahatsız edici. destekliyorum bu başlığı.