şükela:  tümü | bugün
  • sözlüğe girememiş sevgililerde görülen ruh halidir. bu napıyo bütün gün sözlükte, biriyle mi yazışıyor, ne var bu .mına koduğumun sözlüğünde vs. vs..gibi cümleler kurmasına neden olur.
    -ama bak hayatım dim bile var..
    -bak bakıyım sik te var mı
    -a var var, sik fortlamasi bile var
    -o da neymiş be
    -bak okuyorum...............
    -sen bunları mı okuyosun hergün siktiğimin sözlüğünde
    -yok aşkım sen sordun diye şeyettim....
    -sikindirik sikindirik konuşma benimle..bak bakıyım oda var mı
    -bu sözlükte herşey var aşkımmm, okuyum mu sikindiriği*

yukarıdaki gibi diyaloglar sık sık yaşanmaya başladığında çaresiz o da sizi sözlükten izlemeye başlar, hangi entrylere giriyor diye takibe alır.

sonuç olarak;

(bkz: sevgilinin ya sozluk ya ben diye posta koymasi) na kadar varabilir..
  • bu davranış kalıbı eğer bir gün "sen versene şu şifreni" safasına gelirse...!* bilinçaltında gizli kalmış* şiddet olgusunun dışa vurumu gerekebilir.! o noktada yaşanılan yere göre 911 veyahut 155in tuşlanması an meselesidir artık.!
  • "sen o sözlükteki tiplerle çok takılmaya başladın" diyebilirler,
    "24 saat sözlüktesin ne bok yiyosun o kadar" da diyebilirler,
    hatta "sen rus kızları başlığına çok güzeller fln yazmışsın, ne iş? nerden biliosun?" da diyebilirler..
  • sevgilinin sizi izleyebilmesi, ancak sozluk olusumunun icerisine en azindan okuyucu sifatiyla girmesi sonucu gerceklesebilecek durum oldugundan, teknik olarak mumkun olmayan birsey.
  • pek doğal karşılanabilecek bir olaydır ve hatta çoğu zaman memnun bile eder insanı... tarafınızca girilen entryler sevgilinin ne kadar da çok sevildiğini, ona hayvan tapıldığını haykırmaktadır. e bu da sevgilinin pek tabi hoşuna gitmektedir... ancaak olur da bir gün bir pot kırılırsa, 'aldatmak' başlığı altına düşünmeden 'ulan yazın bi hatunla takıldım... taş gibiydi, fena boynuzladım benimkini' tarzı gerzek ve bir o kadar da sözlük formatına aykırı bir entry girer iseniz, işlerin değişmesi, etkiye tepkinin gelmesi de pek doğal karşılanmalıdır.
  • (bkz: sözlük stalking)

- faruk kim o çaylak?! sen beni aldatıyor musun faruk?!?!
    - melisa vallaha çaylağın biri, hiçbir ilgim yok...