şükela:  tümü | bugün
 • chp-akp ayrımı yapmaksızın artık iki tarafta kaliteli tartışma yapamamaktadır. adam argümanını yazıyor arkasından gelen entry küfür...

  edit:imla
 • ezenler ve ezilenler olarak 2' ye ayırmak istiyoruz, çünkü bu eşit bir tartışma değil. eşit tartışma olsa güzel bir dil kullanabiliriz.

  akp kitlesi kahir ekseriyet cahil takımıdır, geri kafalıdır. bu bir küfür değildir, dünyanın herhangi bir kuruluşuna gidip test yaptırın böyle çıkar. biatçidir, bunu ifade eder, bununla gurur duyar. fikirlerinin hiçbiri orijinal olmadığı gibi halkı kandırarak yanına çektiği insanları her zaman bir maşa olarak kullanır.

  chp kitlesi ise ezilen ve yorulan, özgürlüğü elinden alınmış bir kitledir. akp tarafından sürekli iftiralara uğrayan, buna ek olarak kendi içinde sosyal demokratlar ve ulusalcılar tarafından aynı anda eleştirilen, ağzıyla kuş tutsa da kimseye yaranamayacak bir parti ve kitlesidir. uzun geçmişindeki başarıları bile hakaret ve iftiralara uğrayan bir parti nasıl ayakta kalabilir?

  söylüyorum,

  daha fazla sesimizin çıkması gerekiyor, daha fazla bağıracağız. onlara hiçbir yerde kendi borularını öttürmelerine imkan vermeyeceğiz. bu bir mücadeledir, azmimizi ve çalışkanlığımızı asla kaybetmeyeceğiz. bu bizim var oluş mücadelemizdir. ve azimle çalışa çalışa kazanacağız, zalime karşı kazanacağız...
 • sadece sözlüğe has bir özellik değildir. genelde yaşları küçük kardeşlerimiz kendilerini en kolay böyle ifade edebilmektedir.

  (bkz: bir açık hava tımarhanesi olarak türkiye)

  sözlük için komik, türkiye içün rezil bir durum.