• yaptık oldu efendim, bi mesaj attık konu nerelere geldi. * biz uzun bir yolculuğa çıkmaya karar verdik, uzun keyifli sohbetlere, bol bol gezmeye, her anın tadını çıkarmaya, birbirimize her daim aşkla bakmaya 'evet' dedik sevgili eşimle tanışmamıza vesile olduğu için ekşisözlük'e teşekkürü borç biliriz.
  • - nimet çorabımın tekini bulamıyoruuum? aradım mamafih bulamadım
    - hayvan ara, banyoya bak.ya da geri git ne bileyim
  • -evlenelim ayşen
    -hmm bilmem ki? bana evliliğin tanımını yap
    -evlilik iki insanın en mutlu şekilde bir yuva kurup dünaya getire...
    -hoop. dur 50 karakter sınırını geçtin
    -hadi ya? off ama ben seni cok seviyorum
    -beni ne kaar seviyorsun?
    -çooook
    -aha.. soruya cevap yazdın. ooo sen iki aya sözlükten uçarsın. seninle gelecek görmüyorum rüstem.
  • yoluna girdiğimdir. küt diye aşık olacağımızı bilmeden birine sadece "bakış açın yanlış bence" demek istemiştim, konu nasıl konuyu açtıysa geçenlerde annesi bana pike, bornoz takımı almış, babam da dün iki koli tabak çanak getirdi. oysa ben daha iki ay önce "burada yaşanacak bir şey kalmadı" diye ağlaya ağlaya izmir ve ankara'da ev bakıyordum, hangi şehirde daha mutlu olurum diye araştırıyordum, istanbul'dan gitmeye net karar vermiştim. artık kalmak için bir sebebim var, her baktığımda kalpten gülümsediğim, "ya o mesajı hiç atmasaydım" diye düşünüp irkildiğim.

atın o mesajı, hiç bilemezsiniz.

baharda nişan var, ssg ve kanzuk'a bizden dürüm.

edit: #158959049 şu entry'ye cevaben: eski entrylerime bakılırsa bu konularda aşırı şüpheci ve tedbirli ve hatta pesimist olduğum, herhangi bir evliliğe değil, doğru evliliğe evet diyebileceğim zaten anlaşılabilir. ikimiz de hayatı yavaş tempoda yaşayan ve böyle bir şeye hazır olmayan insanlardık üstelik. ama belli bir yaşın getirdiği deneyimle ve kendini tanıdıktan sonra nelerin önemli olduğunu daha iyi anlayıp "ilk kez bir insanla 20 yıl sonramı görüyorum" cümlesini en ufak bir şüphe duymadan söyleyebildiğinde şartları beklemeyip şartlara ayak uydurmaya başlıyor insan. yirmilerinde heyecanlı ve hormonlarına yenilmiş insanlar değiliz. evlenmekten hiçbir çıkarımız da yok, aksine bekarlığın getirdiği rahat düzenleri olan, rahatına düşkün ikimiz de ortak konfor alanımızı sıfırdan inşa etmek için kendi konfor alanlarımızdan çıkmak zorunda kaldık ve bundan hala pişman değiliz. istanbul konusuna gelince... hiç hesapta olmayan bir şekilde tanıştığım, bu kadar sevdiğim ve beni bu kadar seven bir insanı sırf "içtanbul iğrenç bühü" diyerek arkamda bırakıp gidersem, ömür boyu nereye gidersem gideyim mutluluğu kendime hak görmeyeceğimi biliyorum. kalınacaksa ortak karar, gidilecekse ortak karar. hayat arkadaşlığı böyle bir şey.

salt doğru-yanlış insan yok. dinamikler var. siz birileri için doğru, birileri için yanlış olabilirsiniz. biriyle 2 yıl çok kısa, başka biriyle 2 ay çok uzun olabilir. yanlış insanla bin yıl geçse de yanlış olacaksınız. birbiriniz için doğruysanız, içinizde ne kaygı oluyor, ne de "çok mu erken" düşünceleri. bu da benim farkındalığım oldu. ayrıca nikaha daha var, ekim 2024'te, bizim için endişelenme sözlük. sevgiler.

sıradaki şarkımız rihanna'dan geliyor: "we found love in a hopeless place". *
  • gayet yapılabilir bir şey.

ben eşimle itü sözlükte tanıştım. tanışma faslımız da öyle ehe cnms mrb falan değildi.

baktım hatalı bi entry girmiş. nicke falan bakmadan mesaj attım, hatasını söyledim. bu böyle olmalı dedim. ordan bi muhabbetimiz başladı. o mesajı attığım gün yüz felci geçirmişti. ve benim alakasız muhabbetim hoşuna gitmişti. kafası dağılmıştı. iyi gelmiştim yani ona. sonra o muhabbet ilerledi. belki de benim sayemde tamamen iyileşti. kendisi öyle diyor lan valla bak. neyse aradan bir yıldan fazla süre geçmişti, sevgili olduk. aramızda 1400 km falan vardı he bir de. uçak biletlerine ne paralar bayıldık. yok lan sunexpress'in mutlu pazar mı ne bi kampanyası vardı. pazar günleri çok çok ucuza bilet bulabiliyorduk. git gel derken ben askere gittim, askerdeyken de yine aynı mesafe vardı aramızda, askerliğimi de izmirde yaptım. asteğmen olduğum için izin derdim olmadı, hafasonu bile buluşabildik. inat ettik tutunduk birbirimize.
    askerden gelince nişanlandık. şimdi tanışmamızın üzerinden 4buçuk yıl geçti ve 3 aylık evliyiz. şahane de gidiyor lan.

herkese tavsiye ederim evliliği.

yani olay nerede tanıştığın değil. kiminle tanıştığın. sen normalde arkadaş bile olmayacağın biriyle sözlükten tanışırsın, tabii ki evlenilmez amk onunla. ama şans bu ya, denk geldi mi de güzel oluyor. ben eşimle okulda tanışsam da evlenirdim, trende tanışsam da.

internetin yaygınlaşmaya başladığı zamanlardan kalma bir ön yargı var insanlarda. internetten tanıştığın insana güven olmaz diye düşünüyor çoğu kişi. lan tanıştıktan 3 hafta sonra evlen demiyoruz ki amk.

hiç bilmediğin biriyle evlenmek başka bir şey, o izdivaç programlarındaki gibi. daha tanımadan etmeden senle evlenmek istiyorum diyen insandan ne hayır beklersin?

çok da karıştırmamak lazım izdivaçla bu durumu.

nasıl da savundum kendimi. olum öyle demeyin lan. sözlükten tesadüfen ya da bilerek tanışacağınız insan hayatınızın aşkı olabilir. seri katil de olabilir. azıcık aklın varsa ayırt edebilirsin sanırım.

bu satırları okuyan eşime kocaman öpücüdgasfdha yok lan şaka.
  • aslında facebook, yonja, hi5, vs. gibi tanışma sitelerindense sözlükten birini bulmak daha mantıklı. birini tanımak için resmi değil fikirleri ve düşünceleri gereklidir.
  • yaklaşık 7 hafta önce gerçekleştirdiğimiz eylem. bir lucid dreaming mesajının ummadığım bir zamanda beni yapboz parçası gibi tamamlayacak insanla karşılaştıracağını nereden bilebilirdim. sözlük bana en yakın arkadaşımı getirmekle kalmadı, hayatımı paylaştığım, yaşlandığımda da yanımda olmasını isteyeceğim/istediğim insanı da getirdi. 6 buçuk yıl önce bir mesajla tanışmışız, beklentisiz konuşmaya başlamışız. "lisp dili gibi dillerle yazılımlar yazılım geliştirmeye baslarlarsa iyice yazılımcılar bile işsiz kalacak," demiş. o gün nereden bilebilirdim ki gün gelecek ben bu adam sayesinde ikinci lisansımdan mezun olduktan sonra ikinci yüksek lisansımı yapmaya çalışırken lisp öğreneceğim ve belki bundan 10 yıl sonra, 2017'de tahmin yürüttüğü yazılım geliştiren yazılımda birkaç satır kodum olacak. kelebek etkisiyle sözlükten tanışıp evlenmenin çok dışında yerlere evrildi hayatlarımız. parmağımdaki alyansa her baktığımda "iyi ki" diyorum.

edit: aa debe olmuşuz.* "debe olmuşuz" dedim, "görmemişim onu" diyor. canım. *
  • -ama anne yaa.. bak hem birinci nesil
    -olmaz kızım olmaaz. yoook yok ben hiç karması michael jackson olan adama kız verir miyim? sapık olur o
    -ama annee yaa. bak kıdemli yazar ya
    -olmaz kızım olmaz sen şu ssg ne zaman gelecek amerikadan öğren bakayim..

edit:ne boktan entry yazmışım ama en begenilenlerime girmiş.. ah be.. utandım la.
  • doğacak çocuğun kulağına ezanla beraber nicki de okunur.
  • buyrun geldim. 6 yillik tanisikligimiz 5 yillik evliligimiz ve 3.5 yasindaki oglumuzla ben ve esim* bu gruba dahiliz.

bu sure zarfinca sozlukten tanistigimizi belirttigimizde insanlar gayet yadirgamadilar ve desteklerini belirttiler. ben sahsen halimden gayet memnunum. sozlukten tanisip ciddi iliski yasayanlara
    simdiden allah tamamina erdirsin dileklerimi iletiyorum.
hesabın var mı? giriş yap