şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: biz buyuduk ve kirlendi dunya)

  yillar sonra gelen edit: baslik basa kalmis!
 • sözlüğün ikinci gününden beri varolan benzeri söylemlerden sadece biri. sözlükte kaybolan birşey yok, sadece doğası gereği, evrimleşiyor, gelişiyor, değişiyor ve nihayetinde biz ne isek onu yansıtıyor.
 • sözlüğün kutsal bilgi kaynağı tanımından uzaklaşarak ultra geyik kavramına doğru hareketlenmesi, hatta bir müddet sonra, bunu da aşıp bilinçaltı boşaltım ve boşalma merkezi olması ile eş zamanlı gerçekleşen durum
 • (bkz: hayvan ara)
 • (bkz: kral çıplak)
 • kaybolma degil, sozlukteki kaliteyi:

  (sozluk kalitesi) = #(iyi yazar) / #(toplam yazar)

  seklinde tanimlamanin getirdigi seyreklesme hissidir. yazar almamanin bir cozum olmadigini kabul ediyorsak, ki cozum degildir, yukaridaki formulde #(yazar) sonsuza giderken lim (sozluk kalitesi) = 0 olacaktir. bu da olaya bakis acimizi degistirmedigimiz surece bu durum icin bin yil sonra dahi sikayet edileceginin kanitidir.

  diger taraftan biraz bakisimizi degistirip yukaridaki formulun zayifliklarina goz atarsak pay ve paydayi kafamiza gore alabilecegimizi fark ederiz. yani

  (sozluk kalitesi(senin)) = #(iyi yazar(sana gore)) / #(toplam yazar (sana gore))

  seklinde tanimlanan kalite formulunde, asagidaki formulden de anlasilacagi gibi aslinda soz konusu zeka piriltisi birinci nesilden beri yavas bir sekilde artmaktadir.

  _7_
  \
  / (iyi yazar ( sana dore, nesil) ) - bruker
  -----
  nesil=1

  zorlasan sey, aranan bu piriltiyi bulmaktir sadece. bunu icin de

  sol frame yazari olmamak,
  ilgi duydugu konulari, ilgi duydugu yazarlari takip etmek
  ve bu konularda bilmeden atip tutanlari ayar manyagi yapmak en etkili yoldur.

  sozluge bu sekilde yaklasilirsa yazar, gerekli gereksiz, grercek, hayali, tarfli, tarafsiz yasamin tum ayrintilarini bir sekilde barindirmakta olan bu kutsal bilgi yuvasinda kendi dunyasini yaratacak,
  armut pis agzima dus yaklasimindan uzaklasarak kendi kalitesini kendisi tanimlayacaktir.

  (bkz: tuvalette bilimsel makale okumak)
  (bkz: surmenaj)
 • bak oğlum eskiden buralar dutluktu, buralara kurtlar inerdi. şimdi dutlar gitti, kurtlar kaldı:)
  ahhh (bkz: kurban)
 • son günlerde sözlüğe şöyle oldu, sözlüğe böyle oldu, yok kalitesi bozuldu, yok yaprak dökümü oldu demenin bir başka biçimidir.

  "beğenmiyorsan niye girdin a benim zeka pırıltısı kardeşim?" demek geliyor içimden. sözlükteki yeni entrylerin üslubu tabi ki * farklı olacak, herkes birinci nesil yazar değil. biz de hoşnut değiliz belki kalitesi düşük bazı yazılardan ama bunu sözlüğün geneline vurmak çok yanlış. yeni gelen yazarlar da ayar aldıkça pişecek.

  kaliteli entry mi okumak istiyorsun? girersin 2005'in en beğenilen entrylerine, orada çok iyi yazarların entryleri var. oradan okursun kaliteli entry, ondan sonra da o yazarları takip edersin. polemik yaratmaya bile gerek yok.

  edit: öyle bir ayar aldım ki sormayın yazar kardeşler. tabi den sonraki * ki'yi ayrı yazacakmışım. daha şık duruyormuş.
 • neyse, hadi isim vermiyim..ama;

  (bkz: 90 dogumlu yazar gorunce sozlukten sogumak)