şükela:  tümü | bugün
  • entry ile dolma adayı başlık.

bir meta entrydir. amaç farklı olsa da adeta troll başlığı olmuş bu da.

(bkz: kendini imha düğmesi)
    edit: (bkz: başa kalan başlık)
  • desteklediğim temennidir. zira; akp muhalifi herkesi hedef göstermek basit bir kötülük değil suçtur, iç savaşa sürükleyici beyanlarda bulunmak vatana ihanettir, terör örgütleriyle ilişkili kişilerin eleştirilmesini manipule etmek büyük hainliktir, türk ve türkiye cumhuriyeti düşmanlığını her fırsatta dillendirip sözümona karşı durdukları dış mihrakların hizmetkarlığına soyunmak ağır ajanlıktır, çocuk tecavüzcülerini kollamak -yuh artık- arsızlıktır, hırsızlığı mazeretlendirmek terbiyesizliktir, gasp ve talanda zirve yapmış bütün yancıların hukuksuzluklarını aklamaya çalışmak şerefsizliktir, ayetleri ve hadisleri keyfiyete nispetle büküp yorumlayarak tefsir etmek büyük ahlaksızlıktır/küfürdür, anne dizine hallenmekse hayvanlıktır.

trollük, sosyal medyanın kendi içinde hınzır bir yanı olan, yer yer mizahi unsurlarıyla renklilik katan, bir anlamda marjinal bir tavrı da simgelediği için varlığı önemsenmesi gereken bir yaklaşım biçimidir. ancak aktrollük, gg manzumesine evrildiği için açık bir hak ihlalidir ve her platformdan tasfiye edilmelidir.

sayısı az da olsa makulleşme niyeti taşıyan bazı akp taraftarlarının hareket alanlarını da daraltan aktroller, sadece tartışma etiğini değil, destekledikleri partinin en büyük dayanağı olan islam'ın temsilini de kirlettikleri için 'müslümanım' diyenler tarafından ayrıca mimlenip teker teker dışlanmalıdır.
  • kesinlikle katiliyorum. onlarin sacma sapan entrylerini okumaktan gina geldi.
  • sözlük sahiplerinin para kazanmasını engelleyecektir. zira, sözlük reklamlardan daha fazlasını iktidar yanlısı yazarlardan kazanmakta.

3-5 sene önce buralar hep dutluktu, ilim irfan yeriydi, verimliydi. ne ararsan ara cevabını az çok bulabileceğin bir platformdu. imla kurallarına riayet etmeyen anında uçurulurdu. asparagas başlık açan kınanırdı, kimse yüzüne bakmazdı. şu hali ile incisözlük'e rahmet okutmak ile birlikte tüm duyguları yaşatan ahmet kaya şarkıları gibi.
  • yetmez ama evet
  • kesinlikle desteklediğim ve sözlüğü daha kaliteli bir hale getirecek olan istek.
  • +1
  • katıldığım öneri. ancak benim için aktrolle troll arasında bir fark yok. tespit etme ihtiyacı hissetmiyorum. 10 kasım'da atatürk'ün hatırasına saygısızlık eden densiz de (ortada fol yok yumurta yokken), 20 yaşında hiç sevişmemiş kız başlığı açan hıyar da aynı derecede kirletiyor sözlüğü ve kalite düşürüyor.

tüm troller uçurulsun. bunu tespit etmek çok kolay. trollükle fikir beyanı arasındaki fark da ayrımı zor olan bir fark değil. yeter ki insan iyi niyetli olsun.

burada oluşan mikro toplumun tehdidi yavşak trollerdir.
  • şu düşünce yapısının hastalık taşıdığını düşünüyorum. şucular gitsin, bunlar zaten şucu.. sizin gibiler ilk güç elde ettiklerinde toplumsal kutuplaşma yaratıyor. güç elde edemeyince de kutuplaşma propagandası yapıyor.ifade özgürlüğü sadece benim, senin için değil. herkes için. saraydakininde sizden pek bir farkı yok.
  • -"senin gibi düşünmeyen herkesi bir şekilde yaftalayabildiğin için, senin kafanda, sen hariç herkes mutlaka bir şeyin trolü, yani x-troll..."

hal böyleyken, gitmesi gerekenler düşüncesini canının istediği gibi ifade edenler değil, kendisinden başka herkesin ifade hakkını sorgulayanlar olmalı.
    zaten denmiş, gücü elinize alsanız, ki almıştınız ve gördük, kendi düşüncenizden ve hayat şeklinizden başkasına yaşam imkanı tanımayacağınız aşikar.

yani, bu kafa aşağılık mikrop kafası, siz de o kafanın tabutlarısınız...