şükela:  tümü | bugün
  • her gün sol frame'ye birkaç popüler başlık koyarak iyice ağız tadı bozan bir durum haline gelmiştir. yok honda civic'in yeni kasası, yok audi vs porsche yok 20 bin liraya alınacak en iyi araba, yok 60 bin liraya alınacak en iyi araba...

sanırsın sözlükte değil araba galerisindeyiz. arabalar ve sürücülük hakkında bu kadar yazacak şeyi nerden buluyorlar anlamıyorum. araba dediğin hepi topu 4 tekerlek üstünde giden ve türkiye'de piyasası üç aşağı beş yukarı belli olan bir vasıta.
    30 bin lira'ya alınacak en iyi araba modeli için tamamen öznel yargılara dayalı yüzlerce entry yazmak ne biliyim bana biraz şey geliyor.*
  • beğenilen arabayı ele alıp onunla adamın eksikliklerine ulaşabilirsin
  • ne yazık ki çoğu erkeğin hâlâ çocuk gibi arabalarla oynamaktan hoşlanmasından ileri gelmektedir. oysa gerçekte onlar çoktan büyüdü ve arabalar çirkinleşti. 50 yıl önce üretilen bir arabayı, mesela şunu zevkle kullanırım. peki insanın aklına şu soru geliyor... bugün üretilen hangi arabayı 50 yıl sonra kullanırsın? ya da kullanabilirsin?

üzülüyorum ben bu arkadaşlara... umarım akıllanıp kendilerine gelirler de, üç kuruş gelirlerini de bu sertleştirilmiş plastik yığınlarına vermezler.
  • az gelişmiş ülkelerde gösteriş önemlidir. kendini tamamlamış kültürler gösterişten vazgeçer. herşeyi yerinde ve amacına uygun kullanır. japonya örneğinde varlıklı insanlar da kibrit kutusuna benzeyen suzukilere biniyor, orta direk de aynı arabayı sürüyor. araba çünkü o. biryerden biryere götürüyor seni. yapılış amacı a noktasından b ye sizi sorunsuz ve rahatsızlık çekmeyeceginiz kadar konforla ulaştırması. mesela ben polo kullanıyorum. maddi durumum da kötü degil. sadece bu şehirde çok trafik nedeniyle araçlarımız erken yoruldugundan model yenilemekten yanayım. bir de alırken arabayı "dolu" tabir ettikleri özellikleri ile alıyorum ki azcık içi konforlu olsun. oyalayacak birşeyler sunabilsin. evli degilim, cocugum yok, yük taşımıyorum. demekki bu araba bana yetmeli. insanların baktıgında hoşuna gidecek bir araba alabilirdim. ama ne anlamı var? o arabayla ne yapacaksınız? vergisi yüksek, bakım maliyeti, kaskosu yakıtı fazla. herkes istanbulda trafikte bekliyor. beklemeseniz bile tut ki bomboş olsa yollar yine ne işinize yarayacak? gezin biraz gelişmiş ülkelerde tutku derecesinde almış birkaç insan hariç yoktur böyle lüks araç merakı. gidin dubaiye orada görürsünüz ancak. işte bu beyin bedava yaşayan geri toplumları, lükse özendirerek ceplerini boşaltma stratejisidir. avrupada golfe biner mesela iki doktor çift. maaşları da gayet yüksektir. kimse düşünmez patlatayım bir x araba da dost düşman görsün diye. aksine avamlık, görmemişlik sayılır. insanlar onlar adına utanırlar böyle bir durumda. bizim o noktaya gelmemize imkan yok maalesef. hiç umursamayın. en sorunsuz ve maliyetsiz araca binin. arabanıza göre sizi değerlendiren insan zaten çiğ, kültürsüz, görgüsüz, avam, ukala, egoist ve terbiyesizdir. ondan halihazırda uzak durmalısınız.