şükela:  tümü | bugün
  • öyle bir bok hal almış bir hastalık ki bu yani ucu acayip kaçmış. tiksinti derecesinde artık. hiç olmayan psikoloji bilgilerime dayanarak gözlemlerinden bahsedeyim.

1. tip: entry'lerinden en az birini en beğenilenlere sokmuş bu yazar arkadaşımız ayarın tadına bakmış, ekmeğinden yemiştir. öyle bir yoksunluk belirtisi vardır ki; vahşiye dönmüştür. dikkatsizce, hunharca etrafına saldırır. ayar verecek yer arar.

2.tip: 2. tipteki yazarımız gözlemlerini yapmış ve anlamıştır ki ayar işinde iyi ekmek var. aynı gün içinde 3 tane geldi yine tipini siktiğimin gibi bir kalıbın en beğenilenlere girdiğini görünce adam ne yapsın. ayar denilen şeyin acayip gideri var. ben yiyeyim ki bunun ekmeğini demiş, ne güzel demiş. bir tane entry'si en beğenilenlere girse rahatlıyacağını düşünüyor ama o entry'den sonra büyük bir ihtimalle 1.tip'e bir yolculuk var.

3.tip: bu yazar da ayardan nasibini almış biri. sağlam ayar yemiş, içine oturmuş. intikam ateşiyle dolmuş içi. yanıp tutuşuyor, zehrini akıtacak yer arıyor.

4.tip: bu tipimizin "ben ayara ayar demem ayar ayar olmayınca" tarzı bir durumu var. ayar verecem diye uğraşmıyor. normal yazıyor, öyle bir an geliyor ki karşıdaki adamın ayara ihtiyacı var, oradaki ayar hayati önem taşıyor. bu yazar da görevini yerine getiriyor. güzelce de veriyor ayarını. alkışlanıyor veya alkışlanmıyor.

tipitip: bu adam hakkında konuşmak bile istemiyorum.

genel olarak da son günlerde de farkedildiği gibi ayar olaylarında acayip bir artış var. sebebi elbette ki en beğenilenlere sokma dürtüsü. eskiden 20 kişilik bir kontenjan varken şimdi 350'ye çıktı haftalık. e ne oluyor. böyle oluyor. kötü oluyor mu bilmiyorum. ama ben de bundan nasibimi almış ayar yemişim ki buraya bişeyler yazıyorum.

(bkz: işe yaramayan asansör kapama tuşuna basan insan)
    ilk giriden sonrakilerin hepsi ayar içerikli.

yani şimdi ben anlamadım ki siz nereyi okudunuz. orada demiyor ki asansörün kapı kapama tuşu hiç bir işe yaramaz. diyor ki; işe yaramayan asansör kapama tuşu. işe yaramayan. yani bazı asansörler var ki o tuş ya çalışmıyor ya otomatik kapanma süresi geçtikten sonra çalışıyor ya da başka bir fonksiyon atanmış. onu kullanan adam da her gün o asansörü kullanıyor. ve anlaşılacağı üzere ben bu adamdan bahsediyorum burada. hayır amına kodumun ekşi sözlüğünde neden amına kodumun her yazarı ayar peşinde ki.

(bkz: #30896698) şöylede sağlam bir ayar yemişim.
    hayır ya valla anlamıyorum ya, yani neyini beğendinizde bu ayarın neyine ne ettinizde bu en beğenilenlere girdi. sırf rant için o kadar nefret içerikli bir entry döşenmiş ki o kadar küfürler dönmüş ki, ve sonunda da alkışlanmış ya. insanlar beğenmiş bunu. çoğunluğun hoşuna gitmiş. sitem ediyorum amına koyim.

yapmayın ya. diyelim gerçekten de malım ve o tuşun çalıştığını bilmiyorum. la değer mi lan cidden. yazma böyle şeyler. ben adama mesaj atıyorum abi bu durumlarda. de'yi birleşik yazmışsın diyorum. o öyle değil bir bak istersen diyorum. bana da geliyor böyle mesajlar, acayip seviniyorum. hatamı da çok güzel kabul ediyorum.
    türkiye'nin en güzel platformlarından biri diye düşündüğüm ekşi sözlük'te de tecavüze uğramış* gibi hissediyorsam bana da gram ekmek yok demektir bu ülkede.