şükela:  tümü | bugün
 • besiktas'i öven her entry'i otomatikmen sukulayan ve favorileyen kitleye karsi yapilmasi gereken elzem hareket. bundan sonra besiktas'i itin totosuna sokan, hakli veya haksiz, ergen olsun/olmasin, her türlü entry'i sukulayacagim.

  gina geldi lan. evet.
 • muhabbeti anlamamama rağmen şu entry'e şuku vererek başlattığım.
 • (bkz: yetmez ama evet) yalnızca ekşi sözlük'de değil genel olarak sanal alemde bir beşiktaş terörü estiriliyor. konuyla ilgili kendi çapımda çeşitli analizlerim bulunmasına karşın bu platformun paylaşmak için uygun olduğunu düşünmüyorum. ancak bu terörün beşiktaşlı olsun olmasın şahsımı ve yakın çevremi son derece rahatsız ettiğini söyleyebilirim.

  dün gece denk geldiğim iki adet dehşet verici tabloyu örnek vericem; (hepinizin bildiği gibi 10 dakikalık basit bir taramayla beşiktaş terörü'ne yüzlerce örnek bulunabilir ancak ben sadece dün gece denk geldiklerimi paylaşıcam şu an)

  1. resimdeki 3 maç ile ilgili kullanılan dehşet verici oy sayılarına bakın buradaki istatistik için terör kelimesini kullanmak ne kadar doğru tartışılır tabi ama değerlendirmeyi yalnız bu resimle değil, genel tabloyu da göz önüne alarak yaparsak, beşiktaş'ın trabzonla oynadığı 'dandik' futbol maçının yılların fenerbahçe galatasaray derbisinden daha çok ilgi çekmesi ve oylanması, bu taraftar grubunun ne derece aktif ve heyecanlı olduğunu gözler önüne seriyor. futbol seyircisi olarak değil adeta görev bilinciyle hareket ediyorlar tıpkı herhangi bir siyasi partinin gençlik kolları gibi. amaçları maksimum yer işgal edipi goy goy yapıp baş ağrıtmak olan bir güruhtan bahsediyoruz, son derece tehlikeli, çünki bu tip oluşumlar tarafınız ne olursa olsun sağlıklı tartışma ortamlarının önüne geçerler ve yalnızca kendilerini değil diğer tarafları da sağlıklı tartışma ortamlarından uzak tutarak kutuplaşma (futbol için konuşuyoruz tabi ki) yaratırlar, sonuç olarak ekşi sözlük platformunda da sıkça görülen avam, hakaret dolu kısır kavgalar meydana gelir, görüşlerden ziyade fanatik gözlükler konuşur.

  2. yani ayıptır söylemesi şu sıradan ve kanattimce komiklik seviyesi gerçekten düşük olan 'şaka'ya verilen favoriye bakar mısınız ? normalin çok üzerinde ve sebep yalnızca beşiktaşla ilgili olması işte bunlar korkutucu.

  gelin hep birlikte klavye klavyeye verelim ve bu terörü bitirelim, başta efendi beşiktaşlıların desteğine ihtiyacımız var. 100. yıl ruhunu iyi bilenlere, vodafone arena değil inönü seyircisine, quaresma'nın ayağının dışıyla kaleciye verdiği geri pasla mest olan değil, pancu'nun kadıköy'de tereddüt etmeyip kalede panterleşmesine saygı duyanlara, siktik soktuk koyduk değil, takımını bir efendi beşiktaşlı gibi efendice destekleyenlere, nargile içip milyonları götüren guti'nin değil, metin'in ali'nin feyyaz'ın nostalji formasını alan taraftarlara ihtiyacımız var bunu yapmak için. diğer takım taraftarları zaten dünden hazır. şu terörü bitirelim.