şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: aradim ama bulamadim) eger baska bir yerlerde böyle temel bir durumun bahsi gecmisse ve bulamamissam affola.

anlatilmak istenen, herhangi bir online mecrada, eger sözlükte begendiginiz herhangi bir entrye link vermek isterseniz yapmaniz gerekeni yeni kesfetmis bulunmaktayim. sunu ilgili yere yapistiriyorsunuz:

http://sozluk.sourtimes.org/…w.asp?fb=1&id=12345678

farkedilecegi üzere son rakamlar aslinda link vereceginiz entrynin numarasi olmakta.

baska bir yerde bahsi gecmisse özür diler ve silebilirim bu basligi.

ssg'den edit: entrynin numarasinin üstüne tiklayinca da bu adres geliyormus. ben ne biliyim yaw...
  • sözlük'ün yeni formatına(ki eskidi bile) hala alışamamış bir gelenekselci suser olarak, bu yeni formatta entry linki vermeyi az önce öğrendim.

eskiden entry numarası (bkz: #123456789) diye bir şey vardı görünür bir yerlerde. bu işi onunla yapıyorduk, ben artık onu göremiyorum.

şu an yapılması gereken şuymuş; entry'nin sağ altındaki tarih~saat'in üstüne tıkladığımızda entry yeni sekmede açılıyor, bu sekmedeki link de entry'nin linki oluyor.

vardır belki başka yolları da, benim yapabildiğim bu.
  • entry altındaki tarih-saat kısmına tıklayıp bağlantı adresini kopyala da diyebiliyoruz diye biliyorum ben.
    en azından ben öyle yapıyorum. misal:
    böyle oluyor
    modlogtan numarasını bulunca da böyle oluyor:
    (bkz: #65353441)
  • bu zamana kadar mal gibi modlog'la bilmemneyle uğraşarak yaptığım hedeydi, bir de diyordum 'yauv akıl edemiyorlar mı bi şöyle sağ tıklayıp kopyalamalı bir şey??'. saat-tarihin tıklanabilir olduğunun farkında bile değilmişim ben. sözlükteki 9. seneme selam olsun*.

edit: rica ederim; ben gibi milyonların olduğunu tahmin etmiştim. tamam milyonlar olmasın, yüz binler diyelim*.
  • bende entrynin altından msj gönder deyip, numarayı kopyalıyorum