şükela:  tümü | bugün
 • kotuye kullanilabilecek ozellikler di$inda (mesela "takdir et butonuna 100 kez basinca o entry'yi siliyor") sozluk hatalari buraya yazilmaktadir.. basligin ozel durumu sebebiyle bug disinda yazilan entry'ler "bug degil" gerekcesiyle silinecektir.. gerekli maymunluk icin (ara: bug*) (ara: *bug) (ara: sozlukteki *u*glar).

  bir bug eklerken:

  1) basliga daha once yazilmis mi kontrol edin. ayni bug'i tekrar yazmayin.
  2) bug her zamanki temasinda olmuyorsa o zaman sozluk themelerindeki buglar'a yazin.
  3) aniden ortaya cikan bir hata biraz bekleyip sayfayi tazelediginizde duzeldiyse yazmayin duzelmis iste.
  3) bug'a kullandiginiz tarayicinin ismini ve surumunu yazin. (orn: firefox 3.0.1).
  4) bir seyin sizin hayalinizdeki gibi calismiyor olmasi bug degildir. onlari sozlukle ilgili istekler'e yazin.
 • büyük ve noktasız ı harfi entry'lerde noktalı i olarak küçülürken (bu sözlüğe yapıştırılan ingilizce alıntılarda ı karakteri belirmesin diye konmuş bir özellik anlaşılan), bir linkin içindeyse ı olarak gözüküyor. linkin çalışmasını etkilemiyor tabii, o ayrı.
 • caylak iken bir entry yazip sildiginizde sol frame refresh edilmemisse, silinmis entry'nin oldugu basliga tiklandiginda basliga gitmek yerine sanki o baslik hic acilmamis gibi davraniyor sozluk. http://i.imgur.com/g2oaw.jpg . ayni olay senden sonra bolumunde de var.
 • eşşoleşşeklik yapıp sayfanın tamamen sonuna, dibine kadar yüklenmesinin bitmesini beklemeden veya bitip bitmediğini fark edemeden, bitti zannederek kullanıcı girişi yapmaya çalışıp, tam şifremi yazarken de sayfanın yüklenmesi bitip cursor'ın başlık arama kutucuğuna zıplaması yüzünden yetmişinci seferdir şifremi oraya, başlık arama kutusuna kabak gibi yazıyorum. sayenizde çok değil birkaç güne kadar şifrem çalınacak. çalınırsa haberiniz olsun, oraya kabak gibi yazdığım içindir.

  geçenlerde de yazdım bunu, düzeltildi dendi. düzeltildiği falan yok.

  ama salaklık bende. biliyosun işte sözlüğün huyunu, adresi yazdıktan sonra sayfa yüklenmiş gibi dursa da bi 20-30 saniye elleşmeden bekle, ondan sonra kullanıcı girişi yapmaya çalış. yok kabahat bende. kibritsuyundaki buglar başlığına yazmam lazım bu aceleciliği.

  saygılarımla arz ederim.
 • entrylerin yazılı olduğu frame'in yatay scroll'unda bir sıkıntı var ama bilemedim. problem sağdaki reklam ile de ilgili olabilir. internet explorer ile deneyemedim ancak sistemdeki diğer browserların screenshotları şuracıkta :

  (1) http://i48.tinypic.com/1xxvnc.png : "sayfa yüklenmedi mi lan yoksa?" diyorum bakınca.
  (2) sonra biraz aşağı scroll edince durum anlaşılıyor : http://i49.tinypic.com/fu7ymt.png
  (3) sonra google chrome ile bakıyorum problem aynı : http://i49.tinypic.com/14y1ri1.png
  (4) ancak seamonkey'de durum farklı : http://i47.tinypic.com/21114sl.png (no kitty'nin üzerine taşmış durumda.)
  (5) acaba theme problemi mi diye kontrol ettim, değil : http://i47.tinypic.com/11ij1nl.png

  firefox v3.0.16
  google chrome v4.0.249.43
  seamonkey v1.1.17

  edit : assert h boşluksuzluktan kaynaklandığını söyledi (ki doğru). bug sınıfında değerlendirilip değerlendirilmemesi gerektiği konusunda mutabık değiliz ama. bence hayvan'ların sonsuz boş vakti olsa handle edilebilir. yoksa da yazara boşluk bırakmadığı gerekçesiyle küfür edilir geçilir...
 • [kabul edildi, ticket 641]

  çaylak olmuşken sağ üstte ws tuşu her browser'da gözüküyor.
 • [kabul edildi, ticket 635]

  lanetli olduğumuz tarihi gösteren yazıda malesef yazılmış.
 • görünümde sanırım bir sorun var, şöyle ki; firefox'u kullanarak sözlüğe giriş yaptığım zaman seçmiş olduğum tema yerine klasik görünüm geliyor, sonrasında kontrol merkezi-görünüm seçeneğinden tekrar kendi temamı seçip katmerlememe rağmen tema aktif olmuyor.sözlükten çıkıp dön bebeğim butonuna tıkladığım vakit tekrar giriş yapıyorum ve temamı değiştirmek için aynı yolu izliyorum, sorun olmadan değişiyor tema. ayrıca bir süre inaktif olduğum zaman normal olarak sözlükten çıkmış oluyorum ve tekrar giriş yapınca aynı sorun nüksediyor.
 • sol frame'e tıkladığımda ekşisözlük başlığına yönlendirilmem, üst frame'in hemen altında boş bir frame daha çıkması, başlık ve entry'nin bulunduğu kısmın taşınabilmesi. sadece bana mı oluyor bilemiyorum. tabi.
 • herhangi bir entry'i bu konu baska bir baslikta inceleniyor diye ispiyonladigimiz zaman eger ispiyon islem gorene kadar entry editlenir, o baslik icin uygun hale gelir ve akabinde karagoz tarafindan "legal bulunmustur" mesaji gonderilirse (not: entry siz ispiyonladıktan sonra editlendiğinden bunu hatalı ispiyon saymıyoruz) gibisinden bir uyari gelmiyor, ispiyon otomatik olarak hatali ispiyonlar hanesine ekleniyor.

  misal: eksi sozluk başlığındaki #5 no'lu entry'yi 'eksisozluk' başlığına taşıtmak istediniz ama bu talebiniz uygun bulunmadı. aksini düşünüyorsanız durumu moderatörle teati ediniz. (bkz: #1471593) (bkz: #16489382)

  ayrica karagozlere moderator deniyor o da ayri bir sey.